Lukáš Soural a Irena Pospíšilová druzí a Lenka Hrabovská třetí v Pozořicích

Předposlední závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour Sokolský pekelný lomcovák SOPEL proběhl v sobotu v Pozořicích a tam se nás představilo přece jen víc, než to bylo v poslední době obvyklé na závodech.

Věřím, že to tak bude i v Pístovicích na posledním závodě VBT, kde proběhne i vyhlášení nejlepších závodníků.

Pozořice

Na všechny tam čekala náročná, ale velmi hezká trasa v lesích, kde bylo po raním dešti příjemně a dobře se běželo. A že se tam sešla kvalita, to si pište. Ve všech kategoriích, jen ty počty běžců jsou bohužel hodně slabé.

Podíváme se nejdřív na muže

Lukáš Soural na pro něj již dost kopcovité trati vybojoval celkové druhé místo za skvělým Petrem Hénkem a mezi čtyřicátníky vyhrál.

Lukáš Koudelka je ve výborné formě. Celkově skončil velmi dobrým časem čtvrtý a v kategorii pak druhý.

Martin Skřivánek doběhl za ním v kategorii čtyřicátníku třetí a šestý skončil celkově.

Petr Halas běžel jako za mlada a v kategorii padesátníků vyhrál.

Druhý za ním skončil Jaroslav Trávníček, který má teď parádní formu.

A třetí mezi padesátníky potom skončil Jiří Bubeník.

Milan Marek pak s přehledem ovládl muže na šedesát let.

A teď tedy výsledky žen

Irena Pospíšilová běžela skvěle a v kvalitní konkurenci žen, která se tam sešla, doběhla druhá celkově a v kategorii nad 40 let vyhrála.

Lenka Hrabovská pak též předvedla parádní výkon. Celkově skončila třetí a v kategorii pak druhá.

A Marie Hynštová si doběhla pro prvenství v nejstarší kategorii žen.

A protože plánujeme na jaře jet na mistrovství Evropy veteránů do polské Toruni, tak vám chci představit naše družstvo, které nastoupí v Toruni do soutěže družstev v krosu.

Sestava je následující: Irena Pospíšilová, Lenka Hrabovská a Lucie Kolmašová.

Výsledky: Výsledky - SOPEL . POZOŘICE. 2023 (1).xls (439808)

Vyškovská běžecká tour: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 11.závodě (1).xls (456192)

Helfštýn

Jiří Kouřil startoval na Excalibur Race Hell na hradě Helfštýn a na 12 km dlouhé trase se 12 mokrými překážkami a v děti vybojoval třetí místo.

Stálo nás na startu tentokrát dost, a tak by to mělo alespoň na našich domácích závodech pravidlem. A jsem rád, že jste přišli a podpořili naše závody.