Lukáš Koudelka s Martinem Skřivánkem doběhli zaráz, a mezi ženami vyhrála Vlaďka Winterová

Lukáš Koudelka s Martinem Skřivánkem doběhli zaráz, a mezi ženami vyhrála Vlaďka Winterová

Sice se konal závod v Rájci, ale my raději pokračujeme jako za kovidu v našem pravidelném testování a samozřejmě tím pádem i v Běžeckém poháru AK Drnovice 2023. Testy jsou přístupné pro všechny zájemce, co nechtějí sedět doma a jsou zadarmo.

Rájec

Na Brněnský běžecký pohár do Rájce se rozjel Milan Marek. Má to z Klepačova kousek, coby kamenem dohodil a kousek doběhl, tak si tak odskočil zazávodit. Celkově doběhl dvacátý devátý a v kategorii nad 60 let skončil druhý jen těsně za Pavlem Kratochvílem.

Test AK Drnovice

Bohužel se nedalo jít po pátečním sněžení a následném lijáku do lesa, tak jsem musel narychlo změnit trasu testu. A jediná možnost, jak to provézt v tak krátkém čase je opět běžet jako minulou sobotu, z Nemojan do Račic a zpět, Tam se dá běžet skoro pokaždé, mám za 50 let, co tudy běhám, vyzkoumané. Sice se běží bohužel za normálního provozu, ale přece jen to v sobotu jde. Ovšem byla díky ledovému a silnému větru zima. Museli jsme změnit i trasu, odběhali jsme to na 2 km úseku, přes kopec nešlo běžet proti tomu vichru, takže to nakonec mělo něco přes 7,7 km.

Mrkneme se tedy na výsledky mužů

Lukáš Koudelka si to dal dnes jako trénink s Martinem Skřivánkem a v tempovém tréninku doběhli společně do cíle.

Martin Skřivánek, jak jsem už napsal doběhl stejně s Lukášem, ale před startem se řádně odlehčil.

Třetí pak po neskutečném výkonu doběhl Petr Halas, musel na to celý týden ladit, jinak to není možné.

Čtvrtý pak lehce odklusal test Radek Buchta, je na tom sakra dobře.

Pátý jsem se doplazil do cíle já. S vytřeštěným zrakem a vyděšený z toho, že mě Anička nakonec doběhne zase zpátky, když jsem 6 km hnal před sebou a pak jí sprostě ucukl.

Ovšem, jak se tak dívám, jsem v Běžeckém poháru AK Drnovice třetí, tak bych ho měl ukončit, ať zůstanu na bedně. Jury o tom bude muset jednomyslně rozhodnout. Jury jsem já. Jiný hlas tam není připuštěn. Já vám dám demokracii. Mám se kde učit.

Šestý doklusal pak Marek Hrubý, raději se šetřil, přece jen je lepší zdravotní problémy nevyhrotit. Jinak by mě určitě prohnal.

Sedmý pak skončil chudák Pepa Kunc, který běžel dřív, aby stihl v Bukovince ještě Bukoběh a tak si dal klasickou osmičku. Ale mu to nevadí, je to ďábel.

A teď se podíváme na ženy

Vlaďka Winterová letěla jako vítr, lehce si doběhla pro prvenství. Je vidět, že dlouho nezávodila. Nutně se potřebovala protáhnout a všem nám tedy ukázala, zač je toho loket.

Anička Halasová pak po napáleném začátku doběhla druhá, ale asi to bylo moc ostré tempo. Příště už to bude zase lepší. Měla přece jen delší zdravotní pauzu.

A Marie Hynštová test pak odklusala s Markem Hrubým, také má nějaké potíže, tak nebylo nutné si je zhoršit.

A samozřejmě parádní fotky nám zase udělala Jana Halasová.

Výsledky testu: Nemojská osmička (2).xlsx (13370)

Průběžné pořadí Běžeckého poháru AK Drnovice: Zimní běžecký pohár AK Drnovice 2023 po 3.závodě.xls (37888)

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Test_AK_Drnovice_-_Nemojany/

Kvalitní trénink to byl, to je v této době hlavní. A taky jsme se pobavili, neztratili moc času a nestálo nás to žádné peníze. Tak bych to viděl já.