Lukáš Koudelka řádil v Radíkově. Doběhl druhý celkově a kategorii stejně jako Marie Hynštová vyhrál

Lukáš Koudelka řádil v Radíkově. Doběhl druhý celkově a kategorii stejně jako Marie Hynštová vyhrál

Tentokrát se dalo vyrazit jak do Kuřimi, tak do Radíkova na Svatém Kopečku u Olomouce. Opět jsme toho využili, jen musím říct, že na startu jsou bohužel pořád jen ti jedni a ti samí. Ale aspoň někdo.

Radíkov

V Radíkově už bylo líp jako minulý týden na Svatém Kopečku, většina ledu roztála, jen přes noc řádně přimrzlo, trochu sněhu taky připadlo a musím přiznat, že teplo fakt vypadá jinak.

Ovšem ani to nezabránilo našim skvělým výkonům. Lukáš Koudelka rozběhl dvoukolový obtížný závod na 15 km terénem s rozumem a postupně se propracoval ze třetího místa absolutně na druhé a svoji kategorii pak bezpečně vyhrál. Potvrzuje dál skvělou formu z poslední doby.

Marie Hynštová tentokrát zabojovala a soupeřku, která je o 15 let mladší a porazila ji na Kosíři, tentokrát dokonale rozdrtila a bezpečně svoji kategorii vyhrála.

Poprvé se s námi vydal na závod také Radek Buchta a běžel fantasticky. V nesmírně nabité kategorii nad 60 let dokázal vybojovat skvělé čtvrté místo po parádním výkonu, když doběhl jen kousek za Ladislavem Špacírem.

Kuřim

v Kuřimi za krásného jarního počasí pokračovala Orelská běžecká liga Malou cenou Zlobice.

Dětské kategorie běhaly v lesoparku na okraji města.

Matěj Halas výborně odstartoval, bojoval jako lev a v početném startovním poli doběhl pátý na trati 230m.

Anežka Halasová už měla více než dvojnásobnou trať a vybojovala sedmé místo.

Na hlavní závod 7,3 km s jedním prudkým stoupáním v polovině trasy vyběhli Anička a Petr Halasovi stejně, běželi spolu až vrchol kopce, potom už běželi každý za své.

Anička Halasová vyhrála společnou kategorii dorostenek a juniorek.

Petr Halas zafinišoval až poslední 3 km a stačilo to na 24. místo v mužích B.

V hlavním závodě se představila také Anežka Langhammerová. Celkově doběhla mezi ženami čtvrtá a ve své kategorii skončila druhá.

zdeneksmutny.rajce.idnes.cz/Radikovska_patnactka_-_Radikov_-_12._2._2022/

Opět nás bylo vidět a je dobře, že se nám daří. Jen je škoda, že je nás tak málo na startech závodů. Snad se to časem zlepší.