Petr Fochler druhý v Drahanovicích. Lukáš Koudelka druhý a Martin Skřivánek čtvrtý ve Staré Vsi. Lukáš Soural pak třetí v Uherském Hradišti

Petr Fochler druhý v Drahanovicích. Lukáš Koudelka druhý a Martin Skřivánek čtvrtý ve Staré Vsi. Lukáš Soural pak třetí v Uherském Hradišti

V sobotu se závodilo ještě v Bořeticích na Běhu za bořetickým burčákem a v neděli pak jsme se rozjeli do Staré Vsi u Rýmařova, abychom si vyběhli na Alfrédku a pak zase zpět.

Bořetice

Matěj Halas předvedl neuvěřitelný trojboj. Nejdřív v přípravce doběhl druhý potom ve starším žactvu také druhý, a nakonec v juniorech na třetím místě.

Anežka Halasová měla silné soupeřky, takže v mladších žákyních doběhla šestá a v juniorkách čtvrtá.

Petr Halas dal mimo soutěž jen 5 km (mezi ženami a veterány 7. místo), ale alespoň trošku " pomohl " při krizi Adéle Uhrinové.

Lukáš Soural závod odklusal jen tak, aby vyhrál veterány nad 40 let a celkově doběhl pátý.

Skvěle běžela Adéla Uhrinová. Mezi ženami celkově doběhla šestá a v kategorii nejmladších žen pak druhá.

Startovala tam také Jana Soldánová a mezi nejmladšími ženami skončila devátá.

Drahanovice

V sobotu vyrazili Petr Fochler s Cashem na další canicross. Startovali na závodě Canikosíř, který se běžel z Drahanovic od fotbalového hřiště směr Kosíř.

Vybojovali druhé místo as proti loňskému výkonu se na 4,5 km trati s převýšením 100 metrů zlepšili 38 vteřin, což je tedy pořádný posun.

Už je čeká jen poslední letošní canicross za 14 dní v Bzenci.

Uherské Hradiště

Na slavný Slovácký běh se vypravil Lukáš Soural a dařilo se mu i tam. Celkově doběhl na třetím místě.

Svoji kategorii pak vyhrál.

Stará Ves

Nesmírně krásný závod v Jeseníkách, kdy se ze Staré Vsi běželo pořád do kopce na Alfrédku a pak dolů z kopce zpět. A že to byl fofr, to si pište. A k tomu se nám tam mimořádně dařilo. Tři první místa a jedno druhé v kategoriích pro AK Drnovice.

Lukáš Koudelka závod rozběhl ve velkém stylu. Cílem proběhl absolutně druhý a kategorii čtyřicátníků pak vyhrál.

Martin Skřivánek je také ve skvělé formě. Celkově doběhl čtvrtý a v kategorii nad 40 let skončil druhý za Lukášem.

Příští týden oba běží Chřibský maratón, tak uvidíme, jak se jim podaří formu prodat.

Marie Hynštová si po včerejším závodu přijela jen vyklusat a s přehledem si doběhla pro první místo mezi ženami nad 50 let.

No, a nakonec tedy já. Šel jsem do toho s cílem pohlídat tempo do kopce Lucii Kolmašové, aby to nepřekopla jako v Pístovicích. Tak to se nám podařilo. Nahoru jsme vyběhli v celkem rozumně, proto jsem čekal, že dolů to bude také tak podobně. Jo, to jsem se ale sakra přepočítal. Jen jsme se vydýchali, nastal takový fofr, že jsem nevěděl, jestli mi upadnou nohy hned nebo až za chvíli. A tempo se pořád stupňovalo. To už jsem jen matně přemýšlel, kde si nechám postavit ten kamenný křížek, zda někde na trati nebo v cíli. A tempo se stále zrychlovalo. Zápis z grarminu to dokazuje, tak rychle jsem neběžel roky. Nohy mi začaly odpadávat už od zadku a fučel jsem jako sentinel. Včera jsem nahlásil v Pístovicích, že mi tam při příštím ročníku musí vystavit urnu, a to jsem netušil, jak jsem tomu dnes byl tak blízko. Jen jsem v závěru závodu doufal, že mi Ondra Němec opravdu uspořádá memoriál na Rohálovské desítce, jak mi kdysi slíbil. A tempo se stupňovalo dál. Moje nohy se dostaly do kritického stádia. Tuhé jako staleté duby kolem nás a nešly zvednout. Jako bych se bořil do toho asfaltu, po kterém jsme běželi. A cíl pořád v nedohlednu. Pak už nebyl běh, ale pochod smrti. Na finiš jsem zkrátka už neměl. A to bylo dobře. Odvezli by mě hned odtud na rošt krematoria.

Abych to zkrátil. Byl jsem dovlečen v kritickém stavu až za cílovou čáru a také tím pádem na první místo mezi šedesátníky.

Ale je nutné se zamyslet sám nad sebou, jestli se dožiji vůbec rána, zda má smysl se takhle v každém závodě zdevastovat. Jak mám číslo na hrudi, a to jsem si ho dnes dal schválně níž a zešikma, tak je konec. Temno v hlavě a jede se, co to dá. Pak nemám pokaždé tak vypadat.

Máme toho dost za sebou, závody ale jedou na plný plyn dál, tak je nutné toho využít a zabojovat o co nejlepší výsledky.