Lukáš Koudelka a Pavla Závodná první v Olomouci, Lenka Hrabovská tam doběhla druhá a Simona Grulichová třetí

Lukáš Koudelka a Pavla Závodná první v Olomouci,

Lenka Hrabovská tam doběhla druhá a Simona Grulichová třetí

Konečně jsme se dočkali. Závody se rozběhly a teď budeme sledovat a hodnotit, nakolik nám pomohly ty naše každotýdenní testy. Jen doufám, že se zase brzy někdo nerozhodne nám všechno zakázat. Do voleb si na to asi nikdo netroufne. Co bude dál, to Bůh suď.

Hustopeče

Ještě ovšem minulou sobotu si Irena Pospíšilová s manželem vyzkoušela v Hustopečích na akci Kolo pro život, jaké to je jezdit v bahně a naznala, že tohle nikdy při žádném běžeckém závodě nezažila. Ale i tak překvapivě dojela ve své kategorii čtvrtá. Kdo to má v sobě, asi je jedno, jestli běží nebo jede na kole.

Olomouc

Na dráhu se rozjela do Olomouce na kontrolní závody ve čtvrtek Anička Halasová. První kilometr rozběhla rychle za 3:58, tempo se pak následně udržet  úplně nepodařilo, ale zbytek trati bojovala, co to šlo a byl z toho o 15 vteřin vylepšený osobák a nový absolutní rekord Orla Vyškov 12:32,94.

Brno Lesná

Ve čtvrtek si zaběhla velmi náročný závod v Čertově rokli v Brně na lesné Anežka Langhammerová. A vedla si skvěle. Po tvrdém souboji s Lenkou Jančaříkovou zvítězil a navíc o 20 vteřin překonala traťový rekord.

Olomouc

V Olomouci se konečně rozjela Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje Během o štěně a tak bylo jasné, že se tam za svými kamarády rozjedeme podívat. Bohužel se nás sešlo málo a pak se na trati bloudilo a brodilo i místy nad kotníky bahnem.

Lukáš Koudelka to zvládl nejlépe, přestože i on se podíval také mimo trať, ale dokázal jednoznačně zvítězit a po hodně dlouhé době tak vyhrál zase závod.

Pavla Závodná se po startu držela za Lukášem, ale také se při brodění trochu ztratila. Ovšem i tak bezpečně zvítězila mezi ženami. Je ve skvělé formě.

A párádně běžela opět Lenka Hrabovská. Ona se přece jen dokázala vyhnout největšímu bahnu a s přehledem si pohlídala druhé místo.

Také Simona Grulichová si vedla výborně. V pohodě i přes nějaké to bloudění skončila celkově třetí a svoji kategorii vyhrála.

Marie Hynštová pak samozřejmě ovládla nejstarší ženy i přes volnější tempo, protože neměla konkurenci.

Jirka Bubeník také zvládl trať výborně a překvapivě vybojoval třetí místo mezi padesátníky.

Já jsem se rozhodl na poslední chvíli běžet, aby Marie Hynštová zbytečně nebloudila. Zvolili jsme rozumné tempo, ale před obrovskými kalužemi a bahnem jsem se obrátil a vrátil i s ní s Jirkou Bubeníkem zpět na hráz vodní nádrže a rybářskými uličkami jsem je dovedl zase na trať. Asi jsme se tím kličkováním a vracením trochu zpomalili, ale i tak jsem doběhl mezi šedesátníky druhý, což mě překvapilo, protože jsme fakt neběželi vůbec naplno. Ale od bahna jsem byl i tak jako prase.

Mikulov

V Mikulově pak proběhl velká akce kdy se v rámci Česko- Rakouského maratónu běžel maratón, půlmaratón a desítka. A tam jsme měli také borce z AK Drnovice na startu. Ovšem podle našich běžců z desítky tam vládla příšerná organizace. Na start je pustili o víc jak hodinu později.

Tím si to ovšem pořadatelé dost pokazili.

Na maratón vyrazil Martin Skřivánek a zvládl ho výborně. Celkově doběhl sedmnáctý v čase 3:18:40 a v kategorii skončil osmý.

Půlmaratón absolvovali Tomáš Müller a Blanka Neubauerová. Tomáš doběhl šestnáctý mezi muži nad 40 let a Blanka pak čtvrtá ve své kategorii, oba ve velmi slušných časech.

Na trať desítky vyrazil také Tomáš Steiner, ten skončil celkově sedmý v čase pod 34 minut.

A Nina Bartoňková na desítce doběhla mezi ženami na dvanáctém místě v čase pod 48 minut.

V neděli se poběží ještě v Javorníku, tam také budeme mít zastoupení na startu.

Zatím to vypadá, že je velká chuť do závodění, doufám, že to všem vydrží.