Lucie Kolmašová vybojovala druhé a Simona Grulichová třetí místo v Lutíně. Martin Skřivánek doběhl třetí na ultramaratónu ve Veselici

Lucie Kolmašová vybojovala druhé a Simona Grulichová třetí místo v Lutíně. Martin Skřivánek doběhl třetí na ultramaratónu ve Veselici

Mánesova stezka v Lutíně, to je závod, kde se tradičně bloudí, ale je nesmírně krásný, proto ho máme v oblibě a rádi tam jezdíme. Ani letos jsme tam nechyběli.

Brno - Holedná

V dalším závodě Brněnských běhů startovali ve čtvrtek Lukáš Soural, Anežka Langhammerová, Adéla Uhrinová a Ondřej Kindl.

Anežka Langhammerová s přehledem zvítězila.

Adéla Uhrinová vybojovala třetí místo.

Lukáš Soural doběhl celkově čtvrtý, ale v kategorii nad 40 let vyhrál.

A Ondřej Kindl skončil mezi čtyřicátníky na čtvrtém místě.

Lutín

V Lutíně nás po ránu přivítalo poměrně chladné počasí, ale pak slunce rozehřálo vzduch a bylo celkem slušné teplo, ale takové přijatelné. Dalo se v tom běžet.

Náročná trasa v přírodní rezervaci Malý a Velký Kosíř byla suchá a výborně označená, za to je potřeba pořadatelům moc poděkovat, takže se ani nebloudilo. Dalo se tedy běžet bez problémů i terénem a také to bylo vidět.

Lucie Kolmašová si velice rozumně rozvrhla tempo. Začala rozvážně a postupně se dotáhla na všechny své soupeřky. Pak si už jen pohlídala závod až do konce a svým tradičně silným finišem vybojovala výborné druhé místo celkově a svoji kategorii žen nad 40 let vyhrála.

Simon Grulichová naopak začala rychle. Jenže na tak dlouhé trati to bylo až moc rychle. V závěru jí trochu chyběly síly, ale přesto podala také vynikající výkon a doběhla si pro celkové třetí místo a kategorii žen nad 50 let bezpečně ovládla.

Marie Hynštová si pak trasu odběhla jako v rámci nedělního dlouhého běhu. Nikam se nehnala a v klidu si doběhla pro druhé místo mezi padesátnicemi.

Zdenek Kolmaš vyrazil také na trať závodu, ale bohužel ho limitovalo zranění nohy a musel nakonec ze závodu odstoupit. To se stane někdy každému. Zdraví je přednější a příště už bude líp.

Veselice

Na ultramaratón Borák se vypravil do Veselice Martin Skřivánek a hned se postavil na start nejdelšího závodu na 84 km. A vedl si výborně.

Fantastickým časem 7:55,12, kdy vlastně zaběhl dva maratóny v kuse pod 4 hodiny, obsadil třetí místo, když odběhl přesně 84,69 km a nastoupal 1771 metrů.

Hodonín

Tomáš Steiner, Emílie Divišová a Anička Halasová si v rámci soutěží družstev na dráze zajeli vyzkoušet závod na 5000 metrů do Hodonína.

Tomáš Steiner doběhl třetí časem 15:54,66.

Emílie Divišová vybojovala čtvrté místo v osobním rekordu 21:42,25.

A Anička Halasová zaběhla čas 22:28,68 a šestým místem získala také slušnou porci bodů.

Opět byly dresy AK Drnovice vidět. Všichni si zaslouží velkou pochvalu.

Bylo nás sice po středečním závodě v Tučapech málo na startovní čáře, ale pořád někdo závodí, a to je dobře.