Lucie Kolmašová třetí v Rakousku, Simona Grulichová první a Martin Skřivánek druhý v Bělkovicích. Lukáš Soural pak druhý v Jablonici

Lucie Kolmašová třetí v Rakousku, Simona Grulichová první a Martin Skřivánek druhý v Bělkovicích. Lukáš Soural pak druhý v Jablonici

Opět jsme se rozjeli na další závod běžeckého seriálu do Rakouska a další borci z AK Drnovice startovali v Bělkovicích a na Slovensku.

Maissau

Druhý závod běžeckého seriál Waldviertelcup připravili rakouští pořadatelé v malebném městečku Maissau, kde se běželo na dvou kilometrových okruzích celkem 10 km a opět jsme si vedli výborně. Sice se startovalo až v18:30, ale na poměrně rychlé trati i s protivětrem to nevadilo a všichni jsme tam zaběhli slušné výkony.

Lucie Kolmašová po rychlejším začátku srovnala tempo a postupně si sbírala soupeřky a dostala se finišem až na třetí místo celkově mezi ženami. Svoji kategorii pak bezpečně vyhrála. A hlavně si zaběhla nový osobní rekord na 10 km, když časem 44:39 prolomila hranici 45 minut.

Marie Hynštová pak také běžela výborně. Jen pár vteřin ji dělilo od překonání 50 minut na 10 km a ve své kategorii žen nad 65 let samozřejmě vyhrála.

Zvítězila by i mezi ženami nad 55 a 60 let a mezi padesátnicemi by skončila druhá.

No, a u mě zvítězila chuť si poprvé zazávodit mezi muži nad 65 let nad rozumem, který mi velel, ať neblbnu, a postavil jsem se na start s cílem se nezničit. Tak to tedy fakt neumím.

První okruh jsem běžel, jak jsem byl zvyklý dřív. To jsem si dal. Další dva okruhy jsem se z toho vzpamatovával, a navíc se za mě zavěsili moji soupeři jako špačci na hrozny, a ne, a ne mi pomoct.

Až po pátém kilometru jsem se trochu rozběhl a rozhodl se borce v mé kategorii uštvat. To se mi tedy nakonec podařilo a překvapivě jsem vyhrál. Výkon nic moc, ale na to se historie neptá.

Bělkovice

Na Bělkovický kros se vypravili další zástupci AK Drnovice a také se jim tam dařilo.

Navíc jako velká část startovního pole nezabloudili.

Simona Grulichová zvítězila absolutně mezi všemi ženami.

Lukáš Koudelka v závěru závodu trochu ztratil a nakonec doběhl celkově čtvrtý a v kategorii čtyřicátníků pak třetí.

Martin Skřivánek zabojoval a doběhl celkově druhý mezi muži a kategorii nad 40 let pak vyhrál.

Zdenek Kolmaš v pátek běžel závod Karla Pikala a v sobotu odběhl také velmi dobře závod v Bělkovicích.

Jablonica

A na Slovensko pro body do Moravsko – Slovenského běžeckého poháru zamířili Lukáš Soural a Petr Halas s dětmi.

Lukáš Soural opět běžel výborně. Obsadil celkově druhé místo a mezi čtyřicátníky zvítězil.

Mimořádně tam překvapil Petr Halas, když vyhrál mezi muži nad 50 let.

Anička Halasová doběhla v nejmladších ženách osmá.

Matěj Halas se vydal na závod s juniory a doběhl čtvrtý.

Jana Soldánová pak tak v nejmladší kategorii žen obsadila 14. místo.

Opět stáli na startu osvědčená jména a za nimi jsou samozřejmě vidět pokaždé velmi dobré výsledky, za které si zaslouží mimořádnou pochvalu.