Lucie Kolmašová a Simona Grulichová druhé, Marie Hynštová třetí v kategoriích na Posluchově. Lukáš Soural zvítězil v Kuřimi, Tomáš Steiner běžel skvěle v Modřicích a Anežka Langhammerová bojoval v Plzni

Lucie Kolmašová a Simona Grulichová druhé, Marie Hynštová třetí v kategoriích na Posluchově.

Lukáš Soural zvítězil v Kuřimi, Tomáš Steiner běžel skvěle v Modřicích a Anežka Langhammerová bojovala v Plzni

Tuto sobotu pokračovala opět Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje Během na Posluchov a v Kuřimi se prvním závodem rozjela Kuřimská běžecká liga.

A také se běžel tradiční test v Modřicích.

Svatý Kopeček

Letos nás na Svatém Kopečku nevítal ani led, ani sníh jako obvykle, ale zato pořádný déšť. Po silnici, kudy se běželo, stály kaluže vody a pršelo a pršelo…

Prostě lilo jako z cívek!

Ale nikdo si s tím moc nelámal hlavu a všichni členové AK Drnovice bojovali jako lvi.

A běželi fantasticky. V obrovské konkurenci, která se v jednotlivých kategoriích na trati sešla, jsme se prosadili dokonce třikrát na stupně vítězů!

Muži běželi 10 km a ženy pak jenom 5 km.

Simona Grulichová se pustila do závodu velmi odvážně již od startu a dokázala udržet výborné tempo až do cíle. V kategorii nad 50 let, kde zvítězila a také i celkově závod vyhrála nedostižná Petra Kamínková, tak obsadila skvělé druhé místo.

Fantastický výkon předvedla Lucie Kolmašová. Rozběhla závod podle instrukcí, možná i trochu rychleji. A pak se po obrátce chytře zrychlila, dostihla svoji soupeřku v kategorii. Na kopci se potom odvážně pustila sama do závěrečné pasáže závodu a dokázala se přiblížit na dostřel i první ženě v kategorii nad 40 let. Je neuvěřitelná bojovnice. Přestože to bylo v závěru již příliš ostré tempo, poslední kilometr šla za 4 minuty, dokázala silou vůle vybojovat parádní druhé místo a porazit řadu výborných soupeřek.

Také Marie Hynštová zabojovala. Po obrátce se dotáhla na třetí ženu v kategorii nad 50 let, tedy na ženu o 17 let mladší, a dokázala ji porazit. Tím se posunula mezi padesátnicemi i ve svém věku na výborné třetí místo.

Zdenek Kolmaš vyrazil na 10 km závod. Dodržel výborně taktiku, tradičně bojoval jako lev až na hranici sebezničení, ale zaběhl výborný čas a mezi čtyřicátníky proběhl cílem na skvělém devátém místě.

Všichni zaslouží obrovskou pochvalu, nesmírně mě překvapili a aspoň trochu zalepili moji bolest z toho, že pořád nemůžu stát s nimi na startu.

Snad jim alespoň mé rady trochu pomohly. Jen tím se můžu utěšovat, nic jiného mi nezbývá a věřit, že se ještě letos také rozběhnu.

Modřice

Na tradiční každoměsíční test do Modřic se rozjel Tomáš Steiner, aby si splnil limit pro start na Mistrovství České republiky a zvládl to skvěle.

Doběhl celkově čtvrtý na 10 km přesně změřené trati průměrem 3:22 a časem 33:38 s přehledem limit splnil.

Kuřim

Na Malou cenu Zlobice se rozjeli všichni Orlové a také překvapivě Lukáš Koudelka s Martinem Skřivánkem. Měli jsme tam tedy velmi silnou sestavu.

Lukáš Soural naprosto s přehledem zvítězil v celém závodě.

Lukáš Koudelka obsadil mezi čtyřicátníky velmi dobré páté místo.

Skvěle běžel Ondřej Kindl, ten doběhl v této kategorii osmý.

A Martin Skřivánek po nemoci vybojoval deváté místo mezi muži nad 40 let.

Petr Halas mezi padesátníky obsadil slušné osmé místo.

Anička Halasová pak mezi nejmladšími ženami doběhla sedmá.

Na startu stála v mladších žákyních též Anežka Halasová. Ta akončila osmá.

A také tam bojoval Matěj Halas. V přípravce proběhl cílem na pátém místě.

Plzeň

Ve Forestově aquatlonu vybojovala Anežka Langhammerová čtvrté místo, když na třetí jí chyběly jen 4 vteřiny. 5,1 km tam běžela o 20 vteřin rychleji jako loni za 20:43 a 500 metrů zaplavala dokonce o 45 vteřin rychleji jako loni za 8:30! Celkový čas měla tedy 29:13.

Opět nás bylo vidět, a to na obou závodech i na testu. Já nás sice jen pár, tvrdé jádro AK Drnovice, ale výsledky jsou výborné.