Lucie Kolmašová a Marie Hynštová vybojovaly druhá místa v kategoriích v Pasece, Lukáš Soural doběhl druhý ve Vacenovicích, Ondřej Kindl pak druhý a Anička Halasová třetí v kategoriích na Lesné

Lucie Kolmašová a Marie Hynštová vybojovaly druhá místa v kategoriích v Pasece, Lukáš Soural doběhl druhý ve Vacenovicích, Ondřej Kindl pak druhý a Anička Halasová třetí v kategoriích na Lesné

V Pasece pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje, ve Vacenovicích šlo o body do Moravsko – Slovenského poháru a v Brně na Lesné pak měli dostaveníčko Orlové.

Portorož - Slovinsko

Ještě minulou neděli pak startoval Zdenek Kolmaš na Luka Koper 10. Istrski maraton v Portoroži ve Slovinsku, když se vydal na trasu půlmaratónu. V nesmírně náročných podmínkách na těžké trati a ve velkém vedru doběhl velmi dobrým výkonem na 33. místě v kategorii mužů nad 40 let.

Paseka

PaseKačka. run v Pasece, to je náročná trasa v kopcích kolem Paseky, kterou navíc letos ztížilo hodně nepříznivé počasí a pořádná zima. Běželo se v dešti a trasa závodu byla notně poznamenaná nočním lijákem. Všichni borci na trati dostali řádně zabrat. O to víc vynikají výsledky Lucie Kolmašové a Marie Hynštové, protože se dokázaly s těžkým závodem se ctí porvat a neskutečně tam zabojovaly.

Lucie Kolmašová se nezalekla výborných soupeřek. A že se sešly tedy opravdu všechny. Rozumně závod v první části rozběhla s nimi a pak jim postupně utekla.

Cestou ještě doběhla další závodnice a díky své obrovské vůli dokázala v nesmírně náročném terénu vybojovat mezi ženami nad 40 let skvělé druhé místo.

Marie Hynštová se pustila do souboje s o 17 let mladšími soupeřkami bez bázně, ale v pásu bahna na trati se trochu utopila a ztratila naději bojovat o první místo v kategorii, ale druhé místo mezi ženami nad 50 let jí také moc sluší.

Vacenovice

Na Běh osvobození do Vacenovic se rozjel Lukáš Soural. Rozdávaly se tam body do Moravsko – Slovenského běžeckého poháru, tak tam nemohl chybět.

A běžel výborně. Celkově obsadil druhé místo a mezi čtyřicátníky pak vyhrál.

Běžela tam také Jana Soldánová a v nejmladší kategorii žen doběhla na 12. místě.

Brno – Lesná

Na Běh severem se pak slétli Orlové v tradiční sestavě.

Matěj Halas v přípravce žáků obsadil výborné třetí místo.

Anežka Halasová pak mezi mladšími žákyněmi vybojovala druhé místo.

Ondřej Kindl se pořád zlepšuje. Po výborném výkonu doběhl druhý v kategorii nad 40 let.

Anička Halasová se také soupeřek nezalekla a v nejmladší kategorii žen doběhla třetí.

No, a Petr Halas má Černého Petra letos jako první. Dokázal totiž zabloudit. Místo 5,5 km závodu se dal závodních 9 km a do cíle se pak dostal na 13. místě mezi padesátníky.

To se stane jednou každému. Už to má za sebou, není ani první, ani poslední.

Jsem rád, že je pořád vidět členy AK Drnovice na závodech, a navíc se prezentují stále skvělými výsledky. Jsou to sice pořád jen ti jedni a ti samí, ale s tím se asi už nedá nic dělat.

Všichni, co závodí se zaslouží mimořádnou pochvalu a mám z nich velkou radost.