Lucie Kolmašová a Marie Hynštová opět vítězně bojovaly v Rakousku
Závody žádné, tak jsme zase vyrazili do Rakouska, kde se v Zvettlu běžel Zwettler Sparkassen Stadtlauf.
Kuřim
Ještě ovšem ve čtvrtek se rozjel Lukáš Koudelka na další závod Kuřimské běžecké ligy na Memoriál MUDr. Vališe. Celkově tam doběhl osmý a v kategorii nad 40 let pak skončil čtvrtý.

Zwettl
Velmi hezká akce se konala v sobotu v podvečer v rakouském Zwettlu. Jezdím tam už desítky let a pořád se mi tento závod mimořádně líbí. A letos se pořadatelé překonali. Kvůli vedru posunuli časový pořad o 90 minut, takže běžci v hlavním závodě už běželi ve stínu, a navíc po celém 2,2 km dlouhém okruhu, který se běžel čtyřikrát, byla všude voda k pití a po celé trase na několika místech stříkala z hadic na závodníky vodní clona. Musím velmi rád uznat, že to zvládli skvěle a mají moji velkou poklonu, jak se s vedrem dokázali vypořádat a akci nezrušili.
Lucie Kolmašová závod rozběhla i kvůli počasí velmi rozumně a postupně dobíhala závodnice před sebou, které tempo přehnaly. Do cíle se dostala jako pátá žena v pořadí a v kategorii nad 40 let bezpečně zvítězila.
.jpg)
Marie Hynštová šla do závodu s tím, že se nikam nepožene a jen si pohlídá vítězství mezi šedesátnicemi, což bravurně v poklidu zvládla.

Foto: www.rajce.idnes.cz/zdeneksmutny/album/zwettler-sparkassen-stadtlauf-zwettl-27-6-2026
Když nejsou tento týden závody, tak asi nikdo nikde na startu nebude, ale snad se nás na Lulečskou šestku příští sobotu 4. července, pak 11. července na Běh kolem rybníka Chobot, u kterého jsme museli změnit termín z 1. srpna, a potom 18. července na Nemojskou osmičku, přijede víc.
Zdeněk Smutný



