Lenka Hrabovská zvítězila v Mostkovicích a Lukáš Soural ve Velké nad Veličkou, kde startoval i Petr Halas s dětmi

Tento víkend bylo celkem jasné, že se nás po vypětí v posledních týdnech moc na startu nějakého závodu neobjeví. Ale přesto se naše barvy na startovní čáru postavily.

Brno

Ve středu opět Triexpertcup s Lukášem Souralem Adélou Uhrinovou na startu.

A Lukáš nenechal nikoho na pochybách o své formě, protože opět bezpečně zvítězil ve své kategorii a celkově doběhl v nabité konkurenci třetí.

Skvěle běžela taká Adéla Uhrinová. Výborným čase vybojovala čtvrté místo v nejmladší kategorii žen.

Mostkovice

Domamyslická stěna je velmi náročný kros v Mostkovicích, ale je to krásný závod. Loni jsme se v lijáku brodili bahnem, letos to vypadalo ze začátku parádně. Sucho, pěkný terén. Jenže na 4 kilometru se přes nás přehnal přívalový liják a bylo vymalováno. Brodili jsme se v potocích vody. Klouzali po bahně jako na bruslích a do cíle už to bylo spíš na kraul v těch kalužích vody než o běhu. A pak najednou zase přestalo, vylezlo slunce a paráda. A potom znovu všechno dokola. A zase po lijáku pařák. Svět je naruby. Chyběly tomu snad jen ty 19 cm kroupy a nějaká vichřice s bouřkou. Možná ještě sníh. Ale nějak jsme to zvládli. Sice jen ve třech, ale byli jsme nadmíru úspěšní.

Lenka Hrabovská so opět stejně jako loni doběhla pro vítězství, ale prý o ně musela perně bojovat. U ní člověk nikdy neví, jestli nepřehání, ale prý to rozhodla až zrychlením v závěru. Ovšem obhájila vítězství, a to se počítá.

Marie Hynštová si celkem v poklidu doběhla v kategorii žen nad 55 pro vítězství, soupeřky se zalekly těžké trati.

No a já jsem se taky nemusel honit. To jsem plnil až do toho závěru na bahně, kde to pro mě bylo v karbonových Nike Vaporfy totálně o hubu. Plachtil jsem místy víc jako na ledě, tam to aspoň umím, na tom bahně se nedalo nic dělat a jen jsem čekal, kde skončím, o co se rozstřelím a kde sebou švihnu. Naštěstí se mi jenom pohnulo esíčko, natáhl stehenní sval a jinak jsem to zatím přežil, ale takhle finišovat na smrt, jako dnes, po takovém záhulu, to už nikdy nebudu. Kategorii nad 55 let jsem tedy vyhrál, soupeři nedojeli, ale na to se prý historie neptá. Ovšem jak budu vypadat v dalších dnech, to se teprve ukáže.

Opatov

Na Excalibur race do Opatova vyrazila Anežka Langhammerová a vedla si na tomto náročném závodě opět skvěle. Obsadila parádní druhou příčku mezi ženami a se svým týmem vybojovala také druhé místo.

Jiří Kouřil tam pak v individuálním závodě skončil čtvrtý a ve dvojici s týmovou partnerkou pak druhý v dalším závodě.

Velká nad Veličkou

Horňácká pětadvacítka, legendární závod ve Velké nad Veličkou, šlo o body do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru, a proto tam stál na startu také Lukáš Soural.

A s přehledem systéme start – cíl tam v pohodě zvítězil.

Do Velké vyrazil Tak Petr Halas s dětmi

Děti na tartanovém oválu bojovaly jako lvi.

Matěj Halas nejdřív v přípravce na 400m vystartoval jako blesk na 2. místě, ve finiši ale neodolal a bylo z toho 4. místo. Vynahradil si to mezi staršími žáky, kdy odklusal 1 km a vyhrál. No, a nakonec v juniorech na 1 km doběhl opět čtvrtý.

Anežka Halasová v mladších žákyních na 600m doběhla pátá. V juniorkách na 1 km to dotáhla na bednu a byla třetí.

Vojta Halas absolvoval běh na 400m.

Na kratší trati 8 km běžela Anička Halasová, která v kategorii nejmladších žen skončila čtvrtá.

A Petr Halas mezi padesátníky n a 8 km trati doběhl třetí, celkově pak skončil dvacátý.

Samozřejmě to bylo s naší účastí na závodech špatné, ale s tím jsem počítal. Srpen bude celkově slabý. Nejen díky malému počtu akcí, ale také kvůli dovoleným. Ale to nevadí, hlavní cíl jsme splnili a teď se budeme dál už jen bavit. Tedy kdo bude chtít.