Kojetín, Olšany, Vítovice. Tady tři víkendy po sobě pokračuje Vyškovská běžecká tour

Je to tak. Vyškovská běžecká tour nabírá na obrátkách. Tři víkendy po sobě, pak jeden víkend volno a pak další čtyři soboty po sobě a bude většina soutěže za námi. Na podzim už pak zbývají jen Pozořice a Pístovice a tam  proběhne i vyhlášení celkového pořadí seriálu.

Vyškovská běžecká tour: Vyškovská běžecká tour 2023 (13).doc (44544)

Kojetín

Hanácké kojetínská desítka je klasický rovinový závod v okolí Kojetína. Běží se tedy v neděli 4. června, abych to připomněl. To je pro Kojetín klasické. Vždy v neděli. Takže s tím počítejte. Dá se předpokládat, že se nás tam sejde víc a řádně se pobavíme.

Propozice jsou zde: Propozice - Kojetin 2023 (1).pdf (183625)

Olšany

Legendární běh Drahanskou vrchovinou, memoriál Zdeňka Müllera. Několikrát se měnila trasa, běhaly se různé vzdálenosti. První ročník, který ani není uvedený v celkovém součtu se běžel v rámci dálkového pochodu na 25 km a ten jsem vyhrál já. On taky nikdo jiný neběžel. Zato druhý ročník už byl skvěle obsazený a já na Říčkách zpanikařil a čelo závodu dovedl serpentinami přes Lhotky až do Bukovinky. Natáhli jsme trať na 30 km a porazil nás tenkrát i Ivo Zejda. To byly časy, kdy se běhalo rychle. No nic. Tentokrát vede trasa přímo z Olšan do rybníka pak směrem na Tři javory a Kalečník. Odtud ke křižovatce U židličky, pak dolů k chatě Jelenice a odtud zase na Kalečník a přes Tři javory zpět do cíle do Olšan. Náročná trať vede po lesních silnicích a měří 14 km.

A hlavně je to celé v nádherném prostředí přírodní rezervace, tak se doufám přijedete všichni proběhnout.

Více je zde: Propozice Drahanská vrchovina 2023 (1).doc (19968)

Vítovice

A protože nám chyběl závod do celkového nutného počtu Vyškovské běžecké tour, tak jsme se rozhodli opět formou testu jako za kovidu, pro ty hezké vzpomínky, jak jsme načerno jako disidenti závodili navzdory všem, pozvat vás do Vítovic na Běh Vítovickým žlebem. Je tam krásně, sice trať 4 km stoupá pořád na Kalečník, kde je obrátka a pak je to zase fofr dolů, tedy celkem 8 km, ale je potřeba i takový závod, když jste mě donutili změnit Nemojskou devítku a připravit novou trať.

Sice bych vás raději pozval do Rakoveckého údolí, ale tam je to s trasou trochu náročnější, nemuseli by to všichni pochopit, tak snad někdy příště.

Všechno k Vítovicím je tady: PROPOZICE-Běh Vítovickým žlebem 2023 (1).doc (37888)

Věřím, že se přijedete proběhnout všichni a podpoříte naše místní závody, aby nebylo nutné celou soutěž ukončit a závody zrušit. Byla by to pro okres Vyškov nesmírná škoda.