Jaroslav Trávníček třetí na kolečkových lyžích v Přibyslavi

Jaroslav Trávníček startoval na dalším závodu seriálu Skiroll classics a zároveň seriálu RVYTO - noční závod Sázava 2022 se startem a cílem v Přibyslavi. Jelo se na obrátkové trati s Přibyslavi do Sázavi a zpět celkem 17,5 km se startem ve 21 hodin. Na trať vyrazilo 19 odvážlivců s čelovkami na hlavách.

Hned od úvodu se nasadilo pekelné tempo a pro Jaru se stal kritický asi 2. km, kdy mu čelovka sjela z přilby a nenávratně skončila za ním na zemi. Nebyl čas se pro ni vracet, tak Jara celý zbytek závodu objel v lesích po tmě. Ještě že na cyklostezce byla bílá středová čára, jinak by nevěděl  vůbec kde je.

Jara jel ve skupince prvních veteránů, ti mu aspoň trochu svítili na cestu. Před obrátkou mu však jeden ujel a druhý zůstal za ním. Celou zpáteční cestu jel sám a ve tmě. Bohužel na trati bylo asi osm dřevěných mostků, které vůbec neviděl a jen poznal podle rozdrnčených nohou, že přes ně jede.
Jeden z nich se mu stal osudný zase asi 2. km před cílem, kdy do něho zapíchl hůlky a zlomil jeden bodec. Tak do cíle v podstatě dojel o jedné holi. Přesto vybojoval třetí místo v kategorii a celkově pak dojel na šestém místě.