Jaroslav Trávníček je ve formě, opět stál na bedně

Jaroslav Trávníček se zúčastnil závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. Byl to první závod 11. ročníku seriálu Valachy tour, do kterého se započítávají výsledky nejen z běhu na lyžích, ale v létě a na podzim se ještě započítávají závody v triatlonu, na kole a běhu.

Pořadatelé měli letos velké starosti s počasím.
Nejprve měli strach, že nebude sníh, ale nakonec po vichřici z pátku na sobotu sice napadlo dost sněhu, ovšem v celém údolí nešla elektřina.
Přesto hodinu před startem dětských kategorií se podařilo obnovit její dodávku a závody mohly proběhnout. Vzhledem ke kalamitní situaci v oblasti trať zkrátili z 15 km na 11 km. Přesto se sešlo na startu této trasy 143 závodníků. Startovalo se intervalově po 10 sekundách, takže na 5,5 km okruhu, který se jel dvakrát, byl pěkný frmol. Navíc start byl až v 18 hodin, takže každý závodník musel startovat s čelovkou.

Jaroslav Trávníček skončil celkově na 14. místě, a i přesto to stačilo v kategorii nad 50 let "jen" na 3. místo. taková tam byla kvalita starších závodníků.

Organizačně to byl ale velmi povedený závod s atraktivními cenami.