Irena Pospíšilová vyhrála v Moravském Písku, Lukáš Soural tam skončil druhý. Vít Kotolan a Lenka Hrabovská zvítězili ve Vítovicích, Lukáš Koudelka a Marie Hynštová tam doběhli druzí a Martin Skřivánek pak třetí

Irena Pospíšilová vyhrála v Moravském Písku, Lukáš Soural tam skončil druhý. Vít Kotolan a Lenka Hrabovská zvítězili ve Vítovicích, Lukáš Koudelka a Marie Hynštová tam doběhli druzí a Martin Skřivánek pak třetí

Testem jako za kovidu, je nutné si ty disidentské časy stále připomínat, jsme odběhli další závod do Vyškovské tour a zároveň i zakončili Zimní běžecký pohár AK Drnovice.

Ono se v podstatě nic dostupného pro normální lidi ani nekonalo, vyjma závodu v Moravském Písku, takže ten termín tak akorát vyhovoval. Alespoň nám. Tady těm pár borcům a borkyním, co přijeli.

Triexpertcup

Ovšem ještě ve středu pokračoval další závod Triexpertcupu v Popůvkách i s Lukášem Souralem a Adélou Uhrinovou na startu.

Lukáš Soural doběhl po velmi dobrém výkonu na třetím místě a v kategorii nad let vyhrál.

Adéla Uhrinová pak též běžela výborně a mezi nejmladšími ženami skončila pátá.

Vítovice

Nádherné prostředí Vítovického žlebu rozhodlo pro trasu dalšího závodu do Vyškovské tour. Sice se opět nabízelo Rakovecké údolí, ale tam teď není až takový klid, a hlavně v e Vítovickém žlebu je příjemné klima i v parném létě. Sice se 4 km stoupá až na Kalečník a je pravda, že se to docela vleče, ale dolů je to pak zase o to větší fofr. Bohužel opět tristní účast.

Lukáš Koudelka Společně s Vítem Kotolanem a Martinem Skřivánkem drželi odvážné tempo po celou trasu. To nakonec vyneslo Lukášovi druhé místo za Vítem Kotolanem.

Martin Skřivánek to dolů z Kalečníku hrnul o stošet, ale ve finiši na něj zbylo až třetí místo. Ale všichni běželi velmi dobře.

Jaroslav Trávníček se přijel také proběhnout, a protože už mu začíná sezóna kolečkových lyží, běžel opatrně, ale i tak velmi dobře. Celkově skončil devátý a v kategorii třetí.

Lenka Hrabovská bez soupeřek to pojala jako velmi ostrý trénink a ve výborném čase vyhrála.

Marie Hynštová si trasu dala také jako trénink a doběhla celkově druhá. V kategorii samozřejmě vyhrála.

No a já jsem měl obavy, zda se vůbec rozběhnu. Nakonec jsem zatejpoval skoro celé tělo až na jeden orgán, který nebudu jmenovat a zkusil se rozběhnout. Nějak to šlo, tak jsme s Petrem Jeřábkem, dali ostrý trénink průměrem 4:50, hlavně z kopce to bylo víc než dobré. Petr mi pak před cílem utekl, ale já to ani s tím nataženým stehnem nechtěl pokoušet, takže to nebylo dnes na doraz. Mohl jsem si vychutnat tu krásu Vítovického žlebu, dokonce omrknout studánku U dudka. cestou i fotit proti běžící borce, a fakt jsem z toho běhu měl tentokrát radost a nebyl po dlouhé době na odvoz v zinkové rakvi.

Celkově jsem doběhl sedmý a v kategorii vyhrál, protože jsem běžel sám jediný šedesátník. Na to se ale historie neptá. Dobré body do Vyškovské tour.

Moravský Písek

Na Běh Moravským Pískem se rozjeli Lukáš Soural a Irena Pospíšilová. Závod zařazený do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru je jejich oblíbenou destinací, a proto tam nemohli chybět.

Lukáš Soural si jen v klidu hlídal druhé místo celkově a vítězství v kategorii čtyřicátníků, protože pak spěchal ještě do Hodonína na Orelské mistrovství republiky.

Irena Pospíšilová zabojovala a opět přidala další absolutní vítězství na tomto svém oblíbeném závodě.

Brno

Silvie Divišová vyrazila  na Běh pro hospic sv. Alžběty a mezi ženami na kratší trati doběhla na pátém místě.

Foto Vítovice: zdeneksmutny.rajce.idnes.cz/Beh_Vitovickym_zlebem_-_Vitovice_17._6._2023/

Výsledky Vítovice: Výsledky - běh Vítovickým žlebem 2023.xlsx (13794)

Vyškovská běžecká tour po šestém závodě: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 6.závodě.xls (193536)

Konečné pořadí Zimního běžeckého poháru AK Drnovice: Zimní běžecký pohár AK Drnovice 2023 po 4.závodě.xls (44544)

Po tom, co předvedli běžci při Běhu Drahanskou vrchovinou už neočekávám žádné velké účasti a na tomto testu obzvlášť ne. Je to prostě tak a nevím, jestli se bude ještě příští rok vůbec nějaký závod na okrese Vyškov pořádat.

Proč bych měl věnovat obrovské úsilí pro organizaci a zabezpečení jak závodů, tak Vyškovské tour, když na tyto akce nikdo nejezdí a je to všem, i těm, co se snaží jakože „Rozběhat Vyškovsko“ úplně u pr….!

Raději si zajedu bez stresu někam na závod po okolí, kde se pořád závodí a nemají problém s počty běžců, než se pak doma rozčilovat nad tím, co mě to stálo za úsilí a vlastně to k ničemu nebylo.