Petr Hének vyhrál MUM. Irena Pospíšilová první a Tomáš Steiner druhý na devítce v Nemojanech

Petr Hének vyhrál MUM. Irena Pospíšilová první a Tomáš Steiner druhý na devítce v Nemojanech

Další závod započítávaný do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a také samozřejmě do Vyškovské běžecké tour byla poměrně obávaná Nemojská devítka.

Už tradičně se tu schází málo běžců i z AK Drnovice, nějak se všichni této trati bojí.

Co se dá dělat, je to tradice, ty není dobré nějak měnit, ale je možné, že k tomu časem dojde.

Brno

Anežka Langhammerová si ještě ve čtvrtek odskočila na svůj oblíbený běžecký seriál Brněnské běhy a opět v pohodě vyhrála. A tím pádem zvítězila i v celém seriálu.

Nemojany

Tomáš Steiner měl opět stejnou konkurenci jako minulý týden v Pavlu Dvořákovi, ale tentokrát ho v seběhu po obrátce nedostihl a skončil druhý. Ovšem předvedl skvělý výkon.

Irena Pospíšilová naprosto v pohodě a bez většího úsilí si doběhla pro vítězství mezi ženami.

Anežka Langhamnerová měla ostrou konkurenci a tentokrát se jí nepodařilo urvat stupně vítězů. Celkově skončila čtvrtá a v kategorii pak třetí.

Martin Skřivánek bojoval jako lev a nakonec z toho bylo v nabité kategorii čtyřicátníků výborné šesté místo.

Milan Marek předvedl úchvatný výkon a doslova nás šedesátníky deklasoval, když nadělil i druhému Laďovi Špacírovi čtyři minuty.

Anička Halasová podal výborný výkon, k tomu se ještě vyjádřím níž, vyhrála mezi juniorkami a hlavně doběhla jako šestá žena celkově.

Marie Hynštová pak kousek za Aničkou vybojovala sedmé místo celkově a v kategorii nad 50 let skončila druhá.

Jana Soldánová trať také v pohodě zvládla a bylo z toho čtvrté místo mezi nejmladšími ženami.

Ivo Krátký se přijel s námi také proběhnout, sice se z kopce vytrápil, ale i tak mezi padesátníky skočil osmý.

No a teď tedy ke mně. Tomáš Steiner mi dovezl nové maratónky Nike Air Zoom Pegassus 38, tak jsem je tedy nazul s tím, že závod jen odklušu a otestuji je. Začal jsem volně, a co čert nechtěl, stejně volně, konečně snad poprvé, se rozběhla i Anička Halasová. Tak jsem se s těžkým srdcem a to doslova, vydal s ní ke stíhací jízdě za Marii Hynštovou. Tu jsme už v kopci doběhli a po obrátce nastalo peklo. Ještě musím dodat, že jsem Aničku celou cestu buzeroval a doufal, že vyzuje body, práskne s nimi do lesa, serve dres i číslo a půjde na hříbky. A to ona ne. Rubala to z kopce dolů jako Stachanovci v dolech a já musel s ní, abych nevypadal jako máčka. Ani občasné výkřiky typu jak špatně běží, na víc už jsem neměl dech, nestačily. Pořád jsem ji aspoň umravňoval, ať jde volně a doufal s vytřeštěnýma očima, že nezrychlí moc brzo, abych nebyl za nějakého chudáka. No zkrátím to. Za poslední zatáčkou kopla do vrtule a na 300 metrech mi nadělila dobrých sto metrů. Ještě, že nezačala dřív. Ovšem díky mému boji o život s ní na trati jsem nakonec skončil mezi šedesátníky čtvrtý. Ale víckrát tedy již ne. S mládím už neběžím, nemají žádnou úctu ke starcům, jako jsem já.

Moravský ultramaratón

Fantasticky si vede po celý týden v Moravském ultramaratónu Petr Hének. Po vítězství v několika etapách si  dnes doběhl pro celkové prvenství v této extrémně namáhavé soutěži. Kompletní výsledky tam ještě nejsou, ale mělo by to být po dnešku jasné.

Také Alena Hénková pak ve zkrácené verzi tří etap předvedla též skvělé výkony. Podle mě také tuto zkrácenou verzi vyhrála.

Tady je sestříhaný záznam rozhovoru pro ČT: sport.ceskatelevize.cz/clanek/ostatni/sedm-maratonu-v-sedmi-dnech-na-brnensku-se-bezelo-daleko/60e9e558d60dfef4a4d69059?fbclid=IwAR0ZN1JUTHkaHCTEzHDNsioqTdSNTQBGa8F2DuZrlGoOaFidOaj5siLY8Cs

Morkovice

Na triatlonu Morkovské chlap startoval Tomáš Müller a vedl si dobře.

Stejně dobrý výkon podala i Blanka Neubauerová. Bohužel výsledky zatím nikde nejsou.

Lednice

Simona Grulichová vyrazila na Běhej lesy do Lednice. Ve své kategorii doběhla čtvrtá a celkově pak skončila na 91. místě.

Máme za sebou další ročník Nemojské devítky. Byly jako obvykle náročná a jsem rád, že se alespoň někdo přijel proběhnout po trati a další, že přišli pomoct, jako Petr Halas, Jaroslav Trávníček, Světlana Petříková, Roman Weiter a další. A samozřejmě poděkování patří také Jana Halasové za parádní fotky.

Všem ještě jednou děkuji.

Výsledky: Nemojská devítka 2021 - výsledky.xls (91648)

Průběžné pořadí ve Vyškovské běžecké tour: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 3.závodě.xls (78336)

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Nemojska_9%2C_10.7.2021/