Irena Pospíšilová opět zvítězila v Javorníku

V neděli pokračoval Moravsko-Slovenský běžecký pohár v Javorníku Během Filipovským údolím, který má obrovskou tradici. Vždyť se letos běžel již jeho 40. ročník.

A samozřejmě tam nemohla chybět na startu celá rodina Petra Halase a po velmi dlouhé době se objevila na startovní čáře také Irena Pospíšilová. Přidala se k nim i Anežka Langhammerová.
Ženy čekalo 5 km a muže 10 km na obrátkové trati, která stoupá krásným údolím v podhůří Bílých Karpat, ale je hodně náročná s 200m převýšením.

Javorník

Irena Pospíšilová je opět zpátky a velké formě. Obhájila již své několikáté vítězství na tomto závodě. Navíc ve výborném čase.

Anežka Langhammerová bojovala s Irenou a nakonec doběhla celkově čtvrtá a v kategorii skončila druhá, ale také ona zaběhla parádní čas na náročné pětce.

Anička Halasová se trochu trápila v kopci na trati, ale i tak doběhla jako devátá žena v pořadí a v kategorii skončila pátá. V létě na těch kopcích musíme zapracovat.

Petr Halas z počátku běžel s Aničkou, potom druhou pětku stupňoval tempo a dotáhl se až na 23. místo mezi muži. V kategorii nad 40 let pak skončil na devátém místě.

Anežka Halasová startovala opět v kategorii Jundor a na 1200m dlouhé trati obsadila ve své kategorii čtvrté místo.

A Matěj Halas na stejné trase vybojoval také čtvrté místo ve své kategorii po výborném výkonu.

Tak nám to zatím šlape a je nás na každém závodě pořádně vidět. Jen tak dál. Už teď je jasné, že nám naše testy prospěly.

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Beh_Filipovskym_udolim_2021%2C_40._rocnik/?