Irena Pospíšilová druhá v Bučovicích

Irena Pospíšilová druhá v Bučovicích

Letošní Vyškovská bežecká tour měla své vyvrcholení v Bučovicích při závěrečném závodě, kterým byl Sokolský běh 28. října.

Dalo se předpokládat, že se nás tam objeví na startu přece jen víc, než je to v poslední době obvyklé. Kde už jinde by měli borci z AK Drnovice startovat, než doma na seriálu, který pořádá jejich klub. A vcelku to tak tedy bylo. Ale rezervy by se stále našly.

Bučovice

Musím v první řadě poděkovat Mirce Hanákové a partě kolem ní za perfektní uspořádání celé akce i závěrečného vyhlášení našeho seriálu. Jen víc takových obětavých pořadatelů. Bude to moc potřeba v příštích letech. Nečeká nás zřejmě nic dobrého.

Děti a mládež

V nejmladších kategoriích bojovali i naši mladí.

Nejlépe se dařilo Lucii Hrabovské, ta obsadila po drtivém finiši třetí místo v kategorii.

Statečně bojoval také Michal Hrabovský, ale na stupně vítězů nedosáhl.

Stejně tak si vedla Anežka Halasová, ale páté místo je skvělé.

Matěj Halas se v početném startovním poli neztratil a také se dostal do cíle.

Též Lucie Pospíšilová stála na startu a na trati ji bylo vidět.

A také Lenka Pospíšilová bojovala, seč jí síly stačily.

Skvěle si ovšem vedla mezi juniorkami Anička Halasová, protože bezpečně zvítězila.

A teď se podíváme na dospělé borce

Na startu nás bylo opravdu požehnaně, přesto ti tři nejlepší a jeden skvělý borec nepřijeli a to mě zklamalo.

Po dlouhém zranění se představila na trati opět Irena Pospíšilová a zvládla start po výpadku skvěle, když doběhla celkově druhá.

Parádní představení opět předvedla Lenka Hrabovská. Po strhujícím finiši se dostala až na celkové čtvrté místo, ženy se fakt sešly v Bučovicích výborné, a v kategorii pak skončila třetí.

Také Anežka Langhammerová bojovala jako lvice. Bylo z toho celkové páté místo mezi ženami a čtvrté v kategorii.

Marie Hynštová si mohla dovolit závod jen odklusat, měla vypsanou svoji kategorii nad šedesát let a tam konkurenci zatím nemá. Tak v pohodě vyhrála.

Ještě pak s tratí i se sebou velmi odvážně bojovala nová posila klubu Emma Benýšková.

Nakonec v nejmladší kategorii žen obsadila sedmé místo.

Také Jana Soldánová závod zvládla, když doběhla osmá mezi nejmladšími ženami.

Fantastický výkon předvedl Martin Skřivánek. Ve skvělém čase doběhl celkově šestý. V kategorii je v tom zmatek, správně byl pátý, ve výsledcích je čtvrtý.

Stejně tak zabojoval Lukáš Koudelka. Celkově skončil devátý a správně měl být v kategorii třetí, ale nakonec je až čtvrtý. To se tak prostě sejde, ale proti pravidlům to není. To je tak, když nejlepší muž Lukáš Kučera běžel s mladými muži a ne se čtyřicátníky, kam správně patří, ale jak jsem napsal, proti pravidlům to není.

Výborně si vedl také Milan Marek. Šedesátníky samozřejmě ovládl, ale vyhrál by i mezi padesátníky.

V nabité kategorii nad 40 let předvedl velmi dobrý výkon také Patrik Pataki. V cíli byl devátý.

Petr Halas pak také zabojoval a mezi čtyřicátníky skončil jedenáctý.

Výborně běžel též Jiří Bubeník. Tak dokonce atakoval bednu mezi padesátníky, ale nakonec z toho byl čtvrté místo.

Výsledky: 9km-noefic.pdf (174159)veterani.pdf (152070)1km.pdf (150447)

Výsledky Vyškovské běžecké tour: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 8.závodě.xls (265728)

Výsledky Vyškovské běžecké tour mládeže: 4.VBTM 2021 po 3.závodě.xls (97280)

Tak máme zase další rok naší soutěže za sebou. Byl to velmi pohnutý rok a doufám, že už se to nikdy nebude opakovat.

Ale letošní rok nekončí závodem v Bučovicích, jedeme pořád dál.