V Malé Vrbce Irena Pospíšilová odpoledne vyhrála. V Tučapech dopoledne skončila druhá a Lukáš Koudelka s Anežkou Langhammerovou tam doběhli třetí, ta ještě večer řádila v Brně

Tučapská desítka je náš tradiční domácí závod a právě touto akcí se letos zahájila Vyškovská běžecká tour jak dospělých, tak i mládeže. Kde jinde by nás mělo stát hodně na startu než doma. Je to hezký pohled, když ve startovním poli ve velkém počtu září naše dresy. Tak doufám, že to bude podobně vypadat alespoň na našich závodech v Nemojanech.

Tučapy

Vcelku přijatelné počasí po vedrech uprostřed týdne čekalo na běžce v Tučapech. Jako obvykle tam startovaly všechny kategorie dětí a mládeže a po nich vyrazili na trať dospělí. Až na komplikaci s přihlašováním dospělých, kdy se museli nahlásit dvě hodiny před startem, vše klapalo v pohodě. Ale bohužel zatím nejsou výsledky. Tím pádem bude bodování VBT a VBTM později, ale po prvním závodě je to zatím jedno.

Děti a mládež

Na startu se postupně vystřídaly i naše děti. Výborně si vedly všechny.

Matěj Halas vybojoval čtvrté místo. A mezi dorostenci na 1500m zvítězil.

Anežka Halasová pak doběhla na skvělém druhém místě a kategorii dorostu na 1500m vyhrála.

Lenka Pospíšilová obsadila čtvrté místo.

Lucie Pospíšilová se také umístila v popředí startovního pole.

A Michal Hrabovský ve strhujícím finiši vybojoval druhé místo.

Muži a ženy

Na startu hlavního závodu jsme měli osm členů z AK Drnovice a všichni si vedli skvěle.

Výborně si běžel Lukáš Koudelka. Celkově doběhl třetí, porazili ho jen nejlepší žena Markéta Vechetová a Lukáš Kučera, a v kategorii vyhrál.

Druhé místo vybojovala Irena Pospíšilová za nedostižnou Markétou Vechetovou.

Třetí skončila po souboji s Irenou Anežka Langhammerová, ale fakt jen o kousek.

Čtvrtá doběhla Lenka Hrabovská, též po výborném výkonu. Aspoň vidíte, jak tam byly ženy našlapané.

Milan Marek má neskutečnou formu. Svoji kategorii vyhrál a i v absolutním pořadí si vedl výborně.

Marie Hynštová pak běžela jen jedno kolo a s přehledem vyhrála nejstarší kategorii žen.

Tomáš Muller měl hodně našlapanou kategorii čtyřicátníků. Bojoval jako lev a vyneslo mu to sedmé místo.

Jiří Bubeník pak mezi padesátníky doběhl na velmi dobrém pátém místě.

VBT po prvním závodě: 9.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2022 po 1.závodě.xls (36864)

VBTM po prvním závodě: 5.VBTM 2022 po 1.závodě.xls (40960)

Brno

Anežka Langhammmerová si ještě večer v sobotu odskočila na Night run v Brně a v pohodě si doběhla pro celkové třetí místo mezi ženami a svoji kategorii tam vyhrála.

Malá Vrbka

Irena Pospíšilová hned z Tučap odjela do Malé Vrbky, kde zvítězila absolutně mezi všemi ženami. Dostává se pomalu po zranění do formy.

Opava

Tomáš Steiner vyrazil na 1. atletickou ligu do Opavy zkusit si zaběhnout na dráze 10000 metrů. Časem 33:19,05 obsadil v nabitém startovním poli šesté místo.

Loštice

Radek Buchta se rozjel do Loštic na Ultramaratón Borák, kde si zkusil v náročném terénu maratón. A zvládl to výborně. Svůj první sólo maratón doběhl na třetím místě v kategorii.

Jsem rád, že se konečně probudilo víc členů AK Drnovice a postavili se na start. Teď jen tak udržet dál.