Dana Hyláková má další titul, Silvie Divišová druhá v Hrotovicích, Simona Grulichová druhá v Soběchlebech, Marie Hynštová a Milan Marek první, Martin Skřivánek třetí v kategoriích ve Sloupu

Dana Hyláková má další titul, Silvie Divišová druhá v Hrotovicích, Simona Grulichová druhá v Soběchlebech, Marie Hynštová a Milan Marek první, Martin Skřivánek třetí v kategoriích ve Sloupu

Klasika nad klasiky. To je pro nás všechny běh Moravským krasem. Letos se běžel již 57. ročník. Neskutečné. Tam nemůžeme chybět. Jen je škoda, že proti tomu se běží i Litovli Litovelským Pomoravím. Také nesmírně krásná trasa. Kdysi jsme zvládli v jednom dnu i oba závody. To nám bylo ještě hej. Teď se musíme spokojit jen s jedním startem a tím pádem má Sloup přednost.

Sloup

Lukáš Koudelka Jde s formou parádně nahoru. Riskl vydržet závod s nejlepšími, v závěru mu už trochu došlo, přesto doběhl ve velmi dobrém čase absolutně čtvrtý.

Martin Skřivánek si tentokrát závod rozběhl rozumně a v klidu si pohlídal třetí místo v kategorii čtyřicátníků.

Milan Marek ve Sloupu startoval poprvé a tak nevěděl, co ho čeká. Přesto zaběhl skvěle a výborným časem s obrovským náskokem ovládl šedesátníky.

To Marie Hynštová trasu za ta léta už zná dokonale, rozběhla závod rozvážně a v klidu doběhla dokonce absolutně jako čtvrtá žena. Nejstarší ženskou kategorii samozřejmě vyhrála.

Výsledky: VÝSLEDKY ZÁVODU - Okresní běžecká liga Blansko.pdf (162008)

Kopřivnice

Irena Pospíšilová se zajel podívat na 23 km Běh Emila Zátopka z Kopřivnice do Rožnova, kde se běží i přes Velký Javorník, a přestože se v průběhu závodu nepříjemně zranila, tak závod dokončila na čtvrtém místě v kategorii a v družstvech s kluky skončili druzí.

Brno

Petr Hének pak ovládl Brněnský masakr, když na 62 km dlouhé trase s převýšením 2314 metrů zaběhl čas 5:17:39.

Hrotovice

Silvie Divišová společně s dcerou Emou vyrazily do Hrotovic na Hrotovickou desítku.

Ema Divišová si dala jeden 2,5 km okruh a ve výborném čase doběhla druhá mezi ženami.

Silvie Divišová pak na poměrně složité trati také předvedla velmi dobrý výkon, který jí vynesl druhé místo celkově mezi ženami, svoji kategorii pak vyhrála.

Soběchleby

Simona Grulichcová se zase vydala do Soběchleb na zdejší velmi oblíbený závod. Na náročné kopcovité trati zabojovala a do cíle se dostala jako druhá žena, svoji kategorii pak vyhrála.

Žamberk

Mistrovství ČR v duatlonu je pravidelně každý rok v Žamberku a Dana Hyláková tam nemůže nikdy chybět. Opět ovládla svoji kategorii a ověřila si, jak je na tom výborně s formou před startem na ME v triatlonu ve Valencii, kde bude závodit příští víkend.

Zábřeh - Lázek

Jaroslav Trávníček startoval v dalším závodě seriálu běhů na kolečkových lyžích Kolski 2021. Start měli v Zábřehu a cíl na rozhledně Lázek. Délka závodu byla 39,2 km se závěrečným 8 km stoupáním do cíle. Celkově se umístil na 10. místě a kategorii 50-60 let pak vyhrál.

Tentokrát je s našimi starty trochu slabší, ale co se dá dělat. Berme to pozitivně. Pořád je nás vidět.