Čtvrtý jarní test opět v intervalu po dvou lidech. Pavel Dvořák a Anežka Langhammerová v cíli v traťových rekordech

Čtvrtý jarní test opět v intervalu po dvou lidech.

Pavel Dvořák a Anežka Langhammerová v cíli v traťových rekordech

Bledule odkvetly, o medvědí česnek zatím není velký zájem a navíc byla zima, tím pádem se tam nedaly předpokládat davy lidí, mezi kterými by se šlo jen horko těžko proplétat, tak jsme mohli vyrazit na naši tradiční testovací trasu v Rakoveckém údolí.

A udělali jsme moc dobře. Tam je prostě božsky. Akorát jsem netušil, že ten kopec na první obrátku je tak drsný a podruhé už jsem ho i s autorem trati proklel až do morku kostí. Bude lepší asi běžet trasu z loňského jarního testu přes Rakovec lesem směrem k Junácké studánce, než se tak trápit v kopci kolem nové vodní nádrže. To dám na zvážení.

Pavel Dvořák prolétl tratí v novém traťovém rekordu

Když v únoru Petr Hének zaběhl tuto trasu za 30:06, myslel jsem, že to jen tak někdo nepřekoná. Neměl jsem pravdu. Pavel Dvořák je v neskutečné formě, přestože startoval v pátek odpoledne na závodě u Karla Pikala, dostal se dnes do cíle v neuvěřitelném čase 29:23.

Druhý doběhl též v parádním čase Zdeněk Hochman. Je na tom teď na jaře výborně.

Třetí nejlepší výkon předvedl Lukáš Koudelka. Zlepšení oproti únoru o víc jak 4 minuty mluví za vše.

Čtvrté místo obsadil Martin Skřivánek. Také on se zlepšil o víc jak 40 vteřin.

Pátý ve výborném čase proběhl cílem Martin Hráček. Minule neběžel, tak nemáme srovnání, ale je to velmi dobrý výkon.

Šestý skončil Lukáš Prošek. Do kopce letí jako vítr, dolů mu to tak nešlape, ale také on běžel velmi dobře.

Sedmý se dostal do cíle Petr Halas. Už se rozběhává a bude čím dál lepší. Anička bude mít co dělat.

Osmé místo vybojoval Jiří Bubeník. Krůček po krůčku se po nemoci zlepšuje.

Deváté místo zbylo na mě. A to jsem si říkal, že nebudu závodit. Leda houby. Krvavé oči, vypnutý mozek, a jenom pohled štvaného zvířete uvidíte na mých fotkách z trati. Všichni začali nějak moc rychle, hned jsem byl daleko vzadu, ale když jsem se před cílem přiblížil k Milanovi Koblihovi, tak ve mně bouchly saze a musel jsem ho dát. Ovšem v bezvědomí za cílem a s rozjezdem totální demence jsem skončil zavěšený na cizím autě, o kterém jsem si myslel, že je moje. Já ten rozum fakt zřejmě nedostanu.

Desátý tedy skončil v těsném závěsu za mnou Milan Kobliha. Fakt má natrénované.

Jedenáctý se pak objevil v cíli Jaroslav Trávníček. Po delší době a po zranění opět na trati. Tak snad už se mu problémy vyhnou.

A dvanáctý pak se svým tradičním úsměvem proběhl cílem Josef Kunc.

Ještě byl na trati Lukáš Soural. Po nemoci jen trať odklusal a to ne celou. Poslední kopec vynechal. Asi jsem mu špatně vysvětlil trasu. Ale vůbec se mu nedivím, také se mi nahoru podruhé už znovu nechtělo.

A všechny nás pak po trati povzbuzoval na kole Jirka Bubeník starší.

Anežka Langhammerová také v novém traťovém rekordu

Souboj na ostří nože, to byla dvojice nejlepších žen na trati.

Anežka Langhammerová začala volněji, ale dotáhla se na Lenku Hrabovskou, jenže ta jí zase při seběhu z kopce utekla. Ovšem Anežka se nedala, zabojovala a ve finiši Lenku předstihla. A zlepšila se oproti startu v lednu, v únoru neběžela, o 47 vteřin. 36:51, to byl její původní traťový rekord žen. A to si naříkala, že se necítí dobře. To znám, to je vždycky forma.

Druhá tedy skončila Lenka Hrabovská. Po fantastickém výkonu, kdy vlastně skoro celou trať odtáhla, také ona zlepšila původní traťový rekord a sama se zlepšila oproti lednu o 74 vteřin. Je skvělé formě. Je radost vidět, jak ladně letí po trati.

Třetí v pořadí doběhla Marie Hynštová. Také ona si posunula traťák, sice jen o 19 vteřin, ale i to se počítá. Pořád se zlepšuje.

Čtvrté místo obsadila Světlana Petříková. Ta se nezlepšila, ale po výpadku po nemoci minulý týden i tak běžela velmi dobře.

Pátá pak skončila Eva Dvořáková, ovšem musím podotknout, že jako nejstarší žena fakt běžela skvěle.

Svou tradiční trasu absolvoval tak Matěj Halas. Sice tentokrát bez sestry, tak ještě léčí zraněné koleno po havárii na kole, ale Matěj i bez ní běžel výborně.

A samozřejmě Jana Halasová opět fotila. A zase skvěle. Aspoň nemusím zvěčňovat své trapné pokusy a můžu se věnovat běhání. I když to je stejně trapné.

Všem jsem doporučoval, aby nebláznili a jen se svižně proběhli. Co myslíte, kdo to dodržel. Nikdo. Všichni šli jako na smrt. Už začíná honba za časy. A pak že nejsou závody. Stačí se podívat na naše výsledky. Žádná pohodovka, ale drsňárna největšího kalibru. Tak to vypadá na našich testech. Ani na závodech by se tak nezmačkli.

Co se dá dělat. Kde Pán Bůh ubral, nechci říkat kde komu konkrétně co, tam přidal na nohách. Tak to je. Ale aspoň na rozdíl od většiny lidí u nás žijeme a nepaběrkujeme.

A to je dobře!

Výsledky: Čtvrtý jarní test - Rakovecké údolí.xlsx (13382)

Jarní koronavirový pohár po čtvrtém testu: Jarní koronavirový pohár po 4.závodě.xls (47104)