Anička Halasová třetí na Mistrovství Moravy a Slezska, Jaroslav Trávníček zvítězil v Orlických horách

Anička Halasová třetí na Mistrovství Moravy a Slezska, Jaroslav Trávníček zvítězil v Orlických horách

Už se také naplno rozběhly halové soutěže a to je vždy zajímavá možnost, jak si porovnat výkonnost v tomto období.

Ostrava

V Ostravě se v neděli konalo Mistrovství Moravy a Slezska v atletice a Anička Halasová si tam rozjela vyzkoušet výkonnost na trati 3000 metrů. Samozřejmě běžela v barvách Orla Vyškov, protože AK Drnovice není v atletickém svazu a tím pádem borci od nás musí v soutěžích pořádaných ČAS startovat v jiných oddílech. Což nám vůbec nevadí.

Po zdravotních problémech, které měla Anička koncem roku, šlo spíš o to vyzkoušet si, jak to půjde.

Závod rozběhla docela svižně. V takovém tempu se teď v tréninku vůbec neběhalo, takže bylo jasné, že to bude o vůli. A tu ona má.

Do cíle doběhla v čase 12:53.08, což je její osobní halový rekord, a vybojovala tak třetí místo v kategorii juniorek.

To je výborný výkon na toto období a fázi přípravy, ve které zrovna Anička je. A hlavně nám to dává obrázek, jak to může vypadat v létě, až se dostaneme ke kvalitním tréninkům.

Orlický maratón

Jaroslav Trávníček měl konečně štěstí a mohl se jako poslední přípravu před Jizerskou 50, která se jede příští týden, zúčastnit závodu celostátního seriálu SKI TOUR v běhu na lyžích - Orlického maratonu. Zde úspěšně prodal naježděné kilometry na sněhu z letošní zimy a konečně vybojoval 1. místo v závodě na 20 km klasicky v kategorii 50 - 59 let. V celkovém pořadí jsem dojel 17. z 93 závodníků.