Anežka Langhammerová zvítězila v Olomouci a Lenka Hrabovská tam doběhla druhá

Anežka Langhammerová zvítězila v Olomouci a Lenka Hrabovská tam doběhla druhá

V Olomouci pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje dalším závodem, kterým byl Běh o štěně v Hejčíně. A kluci také vyrazili na Valašský hrb na 30 km trasu v Solanci a okolí.

Olomouc – Hejčín

Po lijácích z posledních dnů se dalo čekat, že kolem vodní nádrže Poděbrady, kudy vede trasa Běhu o štěně, bude opět veselo.  Ale vůbec to nebylo hrozné, dalo se proběhnout suchou nohou. A vedli jsme si tam fantasticky. Všichni na bedně, paráda.

Anežka Langhammerová běžela z počátku ve skupině s Lenkou Hrabovskou a Janou Fritscherovou, na trati pak získala mírný náskok, který si pohlídala až do cíle. Má formu jako bič.

Lenka Hrabovská opět předvedla skvělý výkon, je vidět, že jí to běhá, do cíle se dostala jen kousek za Anežkou jako celkově druhá žena.

Marie Hynštová měla fakt dobrý začátek. Hned při rozklusání havarovala a otestovala, jak je v Olomouci tvrdá zem. Ale nerozhodilo jí to. V klidu si doklusala pro vítězství v kategorii a mezi ženami doběhla jako pátá v celkovém pořadí.

Jiří Bubeník také letěl jako s větrem o závod. Bylo z toho nakonec parádní druhé místo mezi padesátníky.

Valašský hrb

V Solanci pod Soláněm se na 30 km trati Valašského hrbu, trasy byly tuším čtyři, představili Lukáš Koudelka a Milan Marek. A předvedli tam fantastické výkony v nesmírně nabitém startovním poli.

Lukáš Koudelka doběhl celkově jedenáctý a v kategorii nad 30 let pak skončil osmý.

A Milan Marek mezi muži nad 45 let, starší kategorie nebyla vypsaná, stál dokonce na bedně na třetím místě a celkově skončil 25.

Olomouc

Na atletickém stadionu pak v dresu Opavy bojovala Anička Halasová o body do soutěže družstev v první atletické lize. A opět na trati 3000metrů překážek. Je vidět, že je také ve formě. Doběhla na třetím místě a časem 13:49,74 si zase posunula osobní rekord na této trati a to téměř o deset sekund.

Mikulov

Na desítku do Mikulova si zajely Ema a Silvie Divišovy. Na přesně změřené trati čas ovlivnil vítr, ale i tak obě dvě běžely skvěle.

Ema Divišová vůbec poprvé zvládla tak dlouho trať a doběhla ji v čase 50:34. V nejmladších ženách doběhla desátá a celkově pak čtrnáctá ze všech žen a to je prosím ročník 2006.

Silvie Divišová pak zabojovala také skvěle, časem 45:45 obsadila třetí místo ve své kategorii a sedmá doběhla celkově mezi ženami.

Světlana Petříková jede naplno

Minulý týden běžela noční závod suicidal night Trophy. Běželo se jen s mapou v ruce. Mělo to být 40km, trošku si s parťačkou zaběhly, tak to bylo 43km. Vybíhaly ve 22h. Hned po dvou km chytily bouřku. Ale jinak super zážitek. Hlavně orientace byla asi nejtěžší.

Celkem běželo 13 dvojic, 4 dvojice ženské. Mezi ženami vyhrály a celkově skončily druhé.

A v sobotu tedy dnes běžela ve Víru běh na Vírskou přehradu na trati 5km. Startovalo osm žen a Světlana skončila na druhém místě.

Příští týden pokračuje v neděli Vyškovská běžecká tour, tak snad se nás na závodních tratích představí opět trochu víc. Ale i tak je nás pořád hodně vidět.