Anežka Langhammerová třetí v Obřanech, Světlana Petříková první, Marie Hynštová druhá a Jirka Bubeník třetí v kategoriích v Hranicích

Anežka Langhammerová třetí v Obřanech, Světlana Petříková první, Marie Hynštová druhá a Jirka Bubeník třetí v kategoriích v Hranicích

Závodů hodně, rozjeli jsme se na různá místa. Někteří do Hranic na Moravě, další do Obřan, možností bylo v sobotu hodně a to se v pátek ještě běžel v Olomouci.

Hranice

Vypadli nám hlavní borci, kteří měli bojovat o vítězství, tak jsme se zaměřili jen na vychutnání krásné trati. A musím přiznat, že jsem značně zklamaný, jak jsem se doprošoval, aby vůbec někdo jel a dokázal složit auto. Začínám toho mít plné zuby.

Ovšem i ve značně okleštěné sestavě jsme si vedli znamenitě.

Marie Hynštová skončila po bojovném výkonu na dvacítce mezi ženami nad 50 let, tedy o 15 let mladšími, na druhém místě.

Světlana Petříková se po strašně dlouhé době a pauze zaviněné zraněními, nemocemi a operací rozjela s námi na závody a na desítce zvítězila ve své kategorii.

A Jiří Bubeník pak na desítce v kategorii nad 40 let, kam také už nepatří, obsadil skvělé třetí místo.

Obřany

V Obřanském krosu si vedla výborně Anežka Langhammerová. Celkově doběhla mezi ženami třetí a v kategorii pak vyhrála.

V Obřanech tedy pokračovala Orelská běžecká liga, velmi rychlý závod s jedním nepříjemným kopcem.

Vojta Halas na 50 m za orlovnou zvládl svůj závod s úsměvem.

Další dětské kategorie běhaly na silnici.

Matěj Halas bojovným výkonem získal na obrátkové trati 200m 3. místo.

Anežka Halasová na stejné trati byla zavřená na startu, ale po obrátce zabrala a v početném startovním poli vybojovala 6. místo.

Anežka Halasová si pak ještě zaběhla nezávodně lidový běh na 1,1km a mezi ženami obsadila 2. místo.

Anička Halasová doběhla v juniorkách na 1800m ve velmi dobrém čase na 3. místě.

Petr Halas v hlavním závodě se snažil na rovině a z kopce o maximální tempo, do kopce to tradičně nešlo a stačilo mu to na 5. místo v muži B.

Ale jsem rád, že i přes výpadky některých borců je nás pořád vidět.