Anežka Langhammerová, Simona Grulichová třetí a Marie Hynštová druhá v kategoriích v Bystřici

Anežka Langhammerová, Simona Grulichová třetí a Marie Hynštová druhá v kategoriích v Bystřici

Moc velký výběr závodů není, tak jsme vyrazili na tradiční srpnový závod do vrchu Běh na Svatý Hostýn, kde v posledních letech nesmíme chybět.

Ovšem Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek se letos rozhodli pro Jesenický maratón a také pokračovaly soutěže na dráze.

Olomouc

Ještě minulou sobotu v příšerném vedru a dusnu startovala Simona Grulichová na Olomouckém půlmaratónu. I přes tyto neskutečně těžké podmínky, kdy sanitky měly pořádný fofr, zvládla uběhnout trať dlouhou 21,1 km za 1:45:11.

Jilemnice

Jaroslav Trávníček se minulou sobotu zúčastnil závodu v běhu na kolečkových lyžích Jilemnický Vasák +10 km, který uspořádali lyžaři že Ski Jilemnice v biatlonovém areálu Hraběnka. Na náročné 100 km dlouhé trati (okruh 2,5 km 40x) se dvěma stoupáními obsadil 2. místo ve veteránské kategorii v čase 5:45 hod.

Bystřice pod Hostýnem

Anežka Langhammerová statečně bojovala s tratí i se soupeřkami. Vytvořila si osobák a v kategorii pak skočila třetí. Celkově doběhla pátá. Mezi Orly vyhrála.

Simona Grulichová se také tratí dost protrápila, ale třetí místo v kategorii s toho nakonec bylo též.

Marie Hynštová trochu podcenila Lenku Slabákovou a už ji nedohnala, tak nakonec v kategorii nejstarších žen skončila druhá, ale v lepším čase jako loni.

Jiří Bubeník také zaběhl velmi slušně a mezi padesátníky mu to vyneslo 14. místo.

Poprvé v životě se na Hostýn vypravil i Petr Halas. Jak nemá kopce rád, tak to zvládl se ctí a v kategorii skončil dvacátý devátý mezi muži nad 40 let. Mezi Orly pak třetí.

Také Anička Halasová se vydala zdolat Hostýn poprvé a zvládla to. Mezi juniorkami skončila čtvrtá a mezi Orly třetí.

Běh k Božímu hrobu na Hostýně

Pro děti a mládež i dospělé se pak v pozdním odpoledni konal Běh k Božímu hrobu.

Na sprinty nakonec nastoupilo z AK Drnovice borců daleko víc, než se čekalo.

Matěj Halas se překonal a zabojoval, nakonec z toho byl nečekaný bronz.

Anežka Halasová bojovala, co to šlo, nakonec byla " o prsa " bramborová.

Anička Halasová jako juniorka běžela závod s ženami a porazila všechny.

Voja Halas běžel sám a zvládl to, byl vyhlášený ve speciální kategorii.

Petr Halas se ještě  kousl a i se ztuhlými svaly po drsném Běhu na Hostýn vybojoval bronz.

A ještě parádní představení předvedla Anežka Langhammerová. Na posledních 10 metrech doslova vypálila rybník soupeřce, která vedla od startu. A ještě s úsměvem!

Jeseníky

Na hodně těžký horský Jesenický maratón vyrazili Lukáš Koudelka, Martin Skřivánek a Milan Marek.

Lukáš Koudelka celkově skončil na 38. místě časem 4:16:50 a dvacátý pátý v kategorii.

Martin Skřivánek doběhl čtyřicátý v čase 4:20:09 a osmý v kategorii čtyřicátníků.

Milan Marek obsadil časem 4:48:42 celkově 81. místo a osmý pak doběhl mezi padesátníky, protože kategorie nad 60 let, kam on patří, nebyla vypsána.

Není to moc dobré s naší účastí na závodech, ale nic se nedá dělat, aspoň že někdo někde běžel. Snad se na podzim zlepší.