Anežka Langhammerová, Lenka Hrabovská, Silvie Divišová a hostující Pavla Závodná vybojovaly páté místo na NoMenRun

Tradiční a velmi oblíbený závod z Vysočina arény v Novém Městě na Moravě do Velké Bíteše v celkové délce 88 km přilákal letos rekordní počet 131 ženských štafet.

Každá členka týmu běžela dva úseky a bylo to opravdu náročné. Místy ve vodě, v blátě, taky se bloudilo, určitě to byl pořádný adrenalinový zážitek.

Ovšem všechny naše ženy si vedly výborně a za tým bojovaly jako o život.

Jak Anežka Langhammerová

Tak Lenka Hrabovská

Stejně i tak Silvie Divišová

A moc jim pomohla také Pavla Závodná

V cíli se čekalo na výsledky, protože se startuje intervalově, a nakonec to holkám vyneslo skvělé páté místo v této obrovské konkurenci čtyřčlenných ženských týmů,

Samozřejmě gratulujeme.

NoDamenRun

A tak mě napadá chlapi, co takhle v rámci genderové vyváženosti uspořádat NoDamenRun?

Samozřejmě úplně jinak. Logisticky jednoduše. Start a cíl v jednom místě. Třeba v Olšanech. Start samozřejmě zaráz, tím pádem by byly známé výsledky hned jak by štafety dobíhaly. Možná by bylo lepší běhat buď stejné okruhy nebo druhý okruh kratší, to je všechno k řešení. Počty členů v týmu by se taky daly domluvit. Klidně i třeba jen dva nebo tři muži, nemusíme všechno kopírovat. Tak by šly udělat věkové kategorie. Muži do 40 let, nad 40, 50 a třeba i 60 let.  Pokud by tam byl jeden čtyřicátník a zbytek do 40 let, běželi v mezi muži do 40 let, atd.

A hlavně by to bylo za lidové startovné. Žádná předražená akce na kšeft.

Možná by šlo přizvat do takového závodu nakonec i ženy. Ať nejsme jako ony. A líp by se nám běželo.