Anežka Langhammerová excelovala v Moravských Budějovicích a Lukáš Koudelka společně s Martinem Skřivánkem zazářili v Přáslavicích

Anežka Langhammerová excelovala v Moravských Budějovicích a Lukáš Koudelka společně s Martinem Skřivánkem zazářili v Přáslavicích

Další závod do Velké ceny vytrvalců proběhl v sobotu v Přáslavicích. A jako obvykle se Přáslavická devítka, která získává čím dál víc na oblibě mezi běžci, vydařila. Samozřejmě až na počasí, ale to se zatím stále nedá ovlivnit. Nějak to: „Poručíme větru dešti,“ ne a ne dotáhnout do konce.

Orli pak vyrazili do Moravských Budějovic.

Přáslavice

Ani zde nás moc na startu nestálo. Bohužel. Nějak upadá zájem členů AK Drnovice jít se svou kůží na trh a také řadu z nich trápí různé potíže. To musím objektivně přiznat. Jako třeba mě. Je to dobrá výmluva ta na nemoc, lépe by se dalo napsat, že je to strach z porážky a ze špatného výsledku. To je u nás těch závodních raplů celkem běžný problém. Než vyrazit na start ne zrovna v ideálním stavu, tak se něco vymluvím, jen abych nedostal moc na prdel.

Skvěle se prezentoval ovšem na trati, byť po nemoci, Lukáš Koudelka. V podstatě se usadil na druhém místě za Petrem Kučerou a to si kontroloval až do cíle. A v kategorii nejmladších chlapů dokonce vyhrál. Jen ať si to ještě užívá, příští rok už bude mezi těmi čtyřicetiletými šílenci.

Martin Skřivánek se tam ovšem tak předvedl ve skvělé formě. Pořád se pohyboval kolem třetího místa, které pak ve finiši i uhájil. A v kategorii nad 40 let potom skončil druhý.

Také Simona Grulichová má formu. Celkově obsadila mezi výbornými ženami na startu čtvrté místo a kategorii nad 50 let samozřejmě ovládla.

Moravské Budějovice

Fantastický osobní rekord v půlmaratónu na nepříjemné trati v Moravských Budějovicích si zaběhla Anežka Langhammerová.  A to běžela celou dobu sama. Za ní daleko široko nikdo a před ní také, až na jen pár chlapů, co jí nepomohli, protože byli kus vpředu, též nikdo. V takových podmínkách, a to nemluvím o zimě, dát čas 1:31:03 je skvělé. Navíc to je, jak jsem zjistil dodatečně, nový traťový rekord. Paráda!

Startovaly tam také děti Petra Halase.

A vedly si výborně, přestože se běhalo ve sněhové břečce.

Matěj Halas opět bojoval jako lev, na 100m vypálil a za suverénem v kategorii doběhl na skvělém 2. místě. Potom si dal ještě se staršími žáky 1000m a znovu vybojoval 2. místo.

Vojta Halas absolvoval v dobrém tempu 200m.

Anička Halasová na 5,3 km vyhrála juniorky.

A konečně vyrazil na trať i Petr Halas a skončil v lidovém běhu čtvrtý. No, za pár týdnů z něho bude falešný padesátník, musí se už přestal vymlouvat a začít, aby se dostal taky na bednu. Tam to bude bez debat též fofr.

Jak jsem napsal, málo nás na startu a stále jen ti jedni a ti samí, ale výsledky pořád jsou, tak je o čem stále s radostí psát.