Anežka Langhammerová druhá v Třeboni, Lukáš Soural druhý v Malackách, Lukáš Koudelka čtvrtý na maratónu v Kroměříži a v Hradčanech se nám taky dařilo

Anežka Langhammerová druhá v Třeboni, Lukáš Soural druhý v Malackách, Lukáš Koudelka čtvrtý na maratónu v Kroměříži a v Hradčanech se nám taky dařilo

Tentokrát se dalo rozjet do Hradčan na Hradčanské vlnky a pak na Chřibský maratón do Kroměříže, v neděli potom do Grymova.

Slovensko

Ještě ovšem minulý týden zvítězil Tomáš Steiner v posledním díle běžeckého seriálu na Slovensku, kde teď pobývá, a v celém seriálu pak zvítězil. Ceny jim tram přišli předa čeští olympionici a Tomáš dostal pozvání k tréninku k profesionálům do Dukly Praha

Letošní Vyškovská běžecká tour je u konce, ale závodí se dál, tak věřím, že se nás bude objevovat na závodech pořád hodně a nebudou to jen jedni a ti samí.

Třeboň

V rámci třeboňského půlmaratónu se běžela i desítka, která měla 11 km a Anežka Langahamerová tam vybojovala i přes poštípání od sršně druhé místo celkově.

Adéla Uhrinová pak odklusala půlmaratón v rámci dlouhého tréninkového běhu za 1:54.

Malacky

Lukáš Soural vyrazil do Malacek na Malackou desítku a celkově doběhl po výborném výkonu druhý a v kategorii nad 40 let pak vyhrál.

Kroměříž

Mimořádně náročný kopcovitý Chřibský maratón si vyzkoušeli Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek. A vedli si skvěle.

Lukáš Koudelka doběhl časem 3:03:55 celkově čtvrtý a v kategorii pak skončil na druhém místě.

Martin Skřivánek měl smůlu, když se v týdnu nachladil, a přesto i tak doběhl celkově osmý v čase 3:12:28 a v kategorii nad 40 let pak opět smolně skončil čtvrtý.

Hradčany

Hradčanské vlnky byla opět stejně náročné jako každý rok. Přesto Simona Grulichová zvítězila v kategorii nad 50 let a celkově doběhla jako pátá žena v pořadí.

No, a já jsem se postavil na start v rámci tréninku a testu, co vydrží moje noha. Tentokrát jsem tolik netrpěl, tahle trať je pro mě stavěná, tak jsem dovedl jako vodič Lucii Kolmašovou do cíle na druhém místě v její kategorii a pro hodně bodů do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. A mi můj výkon vynesl poněkud překvapivě druhé místo mezi šedesátníky. Borci nepřijeli, ale na to se historie neptá. Bedna je bedna.

Opět stáli na startu jen ti skalní závodníci, ale jsem rád, že se aspoň někdo v našem dresu na závodech objeví.