Anežka Langhammerová druhá v Obřanech, Martin Skřivánek druhý a Lukáš Koudelka třetí v kategoriích v Drahanovicích

Anežka Langhammerová druhá v Obřanech, Martin Skřivánek druhý a Lukáš Koudelka třetí v kategoriích v Drahanovicích

Tentokrát se dalo vybrat ze tří závodů, které se běžely docela blízko nás, tak jsme se také rozdělili. Někteří zamířili pro body do VC vytrvalců Olomouckého kraje a další pak do Orelské ligy v Obřanech. Ještě se bojovalo také v Kuřimi, ale tam jsme se letos nevypravili.

Šumperk

Po více jak 11 měsících se postavil na start závodu také Petr Fochler. Zkusil absolvovat Běh na Senovou. Jedná se o poměrně těžký závod, který měří 3,8 km a vede k rozhledně Háj nad Šumperkem. Převýšení dělá 309 metrů. Petr to rozběhl s rozumem a celkově skončil pátý, v kategorii pak čtvrtý.

Drahanovice

Velmi hezká trasa 10 km závodu vedená po přírodní rezervaci Velký Kosíř nás po roční pauze opět přilákala na start. Příjemné domácí prostředí pak ještě víc umocňuje oblíbenost zdejší sportovní akce. Proto jsem rád, že se pořadatelé rozhodli pokračovat v organizování Kosířského žigance, jak se závod v Drahanovicích jmenuje. Bohužel všechny naše výborné ženy mají nějaké povinnosti a nejely s námi. To je snad poprvé.

Na startu stál Lukáš Koudelka a vedl si výborně. Celkově doběhl čtvrtý a v kategorii skončil třetí.

Také tam běžel Martin Skřivánek a i on zabojoval, když absolutně skončil hned za Lukášem pátý a mezi čtyřicátníky pak druhý.

A též Patrik Pataki na trati, která mu vyloženě neseděla, zabojoval a mezi muži nad 40 let proběhl cílem na 12. místě.

Do lesů vyrazila také Světlana Petříková. Spíš tedy jen, aby se proběhla, ale i tak v našlapané kategorii čtyřicátnic skončila šestá.

Olomouc

V Olomouci proběhla baráž o extraligu atletických družstev. Anička Halasová tam na trati 3000 m překážek časem 14:31,77 vybojovala pro Sokol Opava šest bodů za páté místo v této disciplíně.

Obřany

Obřanský kros zase přilákal řadu našich členů závodících i v dresu orelských oddílů.

Zejména pak rodinu Petra Halase.

Vojta Halas ve své speciální kategorii vyhrál.

Srdnatě tam bojovala se soupeřkami Anežka Halasová.

A stejně tak se neztratil po bojovném výkonu ani Matěj Halas.

Vyrazila tam od svých povinností také Anežka Langhammerová. Jen na otočku, aby všechno stihla. Celkově doběhla druhá za Lenkou Jančaříkovou a v kategorii pak zvítězila.

Také Jiří Bubeník se vypravil do Obřan. A vedl si výborně. Mezi padesátníky skončil na skvělém třetím místě.

Ani tentokrát se nás nesešlo na startu o moc víc jako minulý týden, ale věřím, že s příchodem školního roku to bude čím dál lepší. Pokud nám to zase někdo nezakáže.