Anežka Langhammerová čtvrtá v Modřicích, Lukáš Koudelka a Marie Hynštová na bedně v Radíkově

Anežka Langhammerová čtvrtá v Modřicích, Lukáš Koudelka a Marie Hynštová na bedně v Radíkově

Opět se dalo vyjet na závody. Tedy do Radíkova a na test do Modřic, tak jsem raději náš test nepořádal, ať si můžete vyzkoušet zase závodění. Všichni se na to těšíte, tak jdeme do toho. Ať je nás pořádně vidět.

Radíkov

Už při příjezdu do Radíkova jsem tušil, že to bude na trati peklo. A nahoře pod věží se mi to potvrdilo. Souvislé ledové plotny a na trati závodu pak buď přemrzlý sníh a pod ním led nebo přímo led. Bylo to místy o hubu a kdy neměl nesmeky nebo hřebové boty, říkal si o pořádný malér.

Já mám rozum, dorazil bych si koleno a achilovky, ani jsem tam neklusal. Ale ostatní na trať vyrazili.

Lukáš Koudelka si vzal moje nesmeky a to mu pomohlo, jinak by se v těch silničkách umlátil. Běžel výborně a celkově skončil pátý, v kategorii čtyřicátníků pak třetí.

Martin Skřivánek měl hřebíky a podal té skvělý výkon. Celkově doběhl sedmý a v nesmírně nabité kategorii nad 40 let pak čtvrtý.

Marie Hynštová si půjčila nesmeky a šla to aspoň odklusat. Nestálo to za to, zrušila si nohu a v kategorii nad 50 let skončila druhá.

Modřice

Na rychlou trať v Modřicích po cyklostezce vyrazila další skupina borců z AK Drnovice.

Skvěle si vedla Anežka Langhammerová. V osobním rekordu na certifikované 10 km trati si zaběhla osobní rekord časem 41:28 a splnila limit na MČR v půlmaratónu do Pardubic. Mezi ženami celkově skončila čtvrtá a v kategorii pak druhá.

Na desítce se představil také Radek Buchta a těž zaběhl výborně. Za čas 45:39 bral první místo mezi muži nad 60 let.

Anička Halasová se vydala na trať 5 km a také běžela velmi dobře. Časem 22:44 vybojovala mezi ženami páté místo.

Petr Halas si dal také pětku a je vidět, že se rozběhává. Mezi padesátníky obsadil druhé místo v čase 21:22.

Opět jsme po dvou týdnech testování vyrazili závodit a zase to nebylo vůbec špatné. Tak jedeme dál.