Veronika Jínková dominovala ve Vyškově na dráze, fantasticky ovšem běželi všichni z naší tréninkové skupiny

Veronika Jínková dominovala ve Vyškově na dráze,  fantasticky ovšem běželi všichni z naší tréninkové skupiny

Veronika Jínková dominovala ve Vyškově na dráze,

fantasticky ovšem běželi všichni z naší tréninkové skupiny

Běhání se svíčkou ve Vyškově na dráze už má svoji tradici a samozřejmě jsme tam v nějakém omezeném počtu nemohli chybět. Zejména mládež, protože se tento závod započítává do Dlouhé míle 2018 pro mládež.

Bohužel nás hodně zasáhla marodka. Chřipka si nevybírá. Tak nás tolik na dráze ve Vyškově nebylo, ale kdo přišel, ten zářil.

Vyškov

Ve Vyškově se začínalo od přípravek až po dospělé. Tratě od 400 metrů přes 800 až 3000m.

Neuvěřitelný souboj předvedly Iveta Trojancová a Anička Halasová.

Po prvním odklusaném kole si to rozdaly bok po boku a ve fantastickém druhém kole se rozhodovalo až v posledních metrech na trati 800 m starších žákyň.

Tam měla více sil Iveta Trojancová. Neskutečně zrychlila a zvítězila.

Ovšem jen o kousek za ní proběhla cílem na druhém místě Anička Halasová.

Monika Trojancová sestru pak napodobila. Sice měla obrovskou ztrátu, ale neskutečným závěrem v poslední stovce metrů vymazala všechny soupeřky před sebou a vyhrála přípravku žákyň.

Jakub Duda pak předvedl to samé v v posledních padesáti metrech. Zabral naplno a bezpečně vyhrál v přípravce žáků.

V hlavním závodě žen na tři kilometry ukázala naplno svůj talent Veronika Jínková.

Sice opět rozběhla závod svižně, ale tentokrát tempo udržela a s obrovským náskokem zvítězila. Škoda, že neměla odpovídající soupeřky, které by ji donutily běžet rychleji.

Denisa Machalová si trojku dala také jako test v rámci přípravy a po bojovném výkonu obsadila mezi ženami třetí místo.

Jen Tomáš Müller dobře rozběhnutý závod mezi muži nedokončil, protože se zranil. I to se stává.

Jak my to děláme, že furt vyhráváme? Jen tak dál.

A ještě dovětek: Na www.atletika.cz jsou výsledky z Běhání se svíčkou a členové AK Drnovice jsou tam bez klubové příslušnosti. Je snad už jedno napsat tam bez klubové příslušnosti nebo AK Drnovice. Až tak jsme trnem v oku! To už jen musím potichu žasnout.