V sobotu nás bylo vidět ještě v Holandsku, ve Zlíně a také v Dolní Dobrouči

V sobotu nás bylo vidět ještě v Holandsku, ve Zlíně a také v Dolní Dobrouči

Sobotní den byl pro naše členy závody mimořádně nabitý, tak ještě musíme probrat, jak se komu kde dařilo.

ME v triatlonu

O víkendu proběhlo v Holandsku mistrovství Evropy v olympijském triatlonu.

Na tento závod se Dana Hyláková speciálně připravovala a tak jsme čekali, jak se jí tam v obrovské konkurenci povede. Bohužel již na místě onemocněla těžkou virózou a do startu závodu se jí nepodařilo dát dohromady. Přesto nastoupila na start a dokončila závod na sedmnáctém místě.

Zlín

Na půlmaratónu ve Zlíně se představila Zuzana Hubáčková a ve velkém vedru doběhla na sedmém místě v kategorii.

Na trati čtvrtmaratónu startovala ve Zlíně také Silvie Divišová a vedla si výborně. Cekově doběhla druhá a svoji kategorii vyhrála.

Dolní Dobrouč

Dalším závodem Orelské běžecké ligy byl závod Běh dobroučským krajem.

Každoročně se zde sejde velmi silná a kvalitní konkurence závodníků, v dětských kategoriích dnes bylo na startu v jednotlivých kategoriích běžně 20-25 dětí.

Počasí přálo, sluníčka teda až moc, alergici si taky přišli na své ...

Ale organizace zase suprová, atmosféra pohodová a o tom to je.

Matěj Halas trošku zaspal na startu, ale pak zabral a doběhl těsně za první desítkou na 11. místě.

Anežka Halasová v závodě na 300m se prala v davu nejmladších žákyň I o umístění až na cílovou čáru a bylo z toho pěkné 18. místo.

Vojta Halas běžel s mladšími kluky a vyhrál mezi hendikepovanými.

Anička Halasová běžela dvoukolový závod na 3000m, trať je tady hodně těžká, kopcovitá, už po prvním rychlém kole musela zpomalit, ale chtěla závod dokončit, takže v druhém kole zvolnila a doběhla na 5. místě mezi dorostenkami.

Petr a Jana Halasovi absolvovali lidový běh.

A Petr když už nic nevyhrál, tak se na něho usmálo štěstí a byl vyhodnocen jako 4000. závodník v historii  tohoto závodu.

A to ještě není konec, dnes tedy v neděli nás čeká ještě závod v Šaraticích.

Jsem rád, že bojujete na všech frontách.