V Radíkově si vedly skvěle Zuzana Hubáčková a Marie Hynštová, v Olomouci pak Veronika Jínková

V Radíkově si vedly skvěle Zuzana Hubáčková a Marie Hynštová, v Olomouci pak Veronika Jínková

Tento víkend jsme měli poměrně našlapaný. Pokračovaly tři běžecké seriály, tak se dalo čekat, že se nás na startu objeví přece jenom trochu víc.

V Radíkově na Svatém Kopečku na nesmírně náročném okruhu v lesích a ve sněhu pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje, v Modřicích pak na silnici a po rovině Brněnský běžecký pohár, v Olomouci Winter run a v Moravských Budějoviccích zase Orelská běžecká liga.

Olomouc

Ovšem ještě ve čtvrtek se ve Smetanových sadech v Olomouci běžel další závod do Olomoucké běžecké ligy, kde startovala v rámci tréninku i Zuzana Hubáčková.

Naprosto lehce a bez velkého úsilí zvítězila mezi ženami.

Radíkov

V Radíkově čekaly na muže dva velmi těžké okruhy po sněhu a místy i ledu v celkové délce 15 km a ženy pak běžely polovinu, tedy jedno kolo, což obnášelo bratru 7,5 km.

Výborně běžela Zuzana Hubáčková. Zvládla se prodrat sněhem na třetím místě absolutně a v kategorii skončila druhá.

Marie Hynštová také zabojovala. Samozřejmě zvítězila ve své kategorii a absolutně skončila čtvrtá.

Lukáš Koudelka pak v tréninkovém tempu dal dvě kola, posunul si osobák na trati o minutu a 38 vteřin, a celkově doběhl devátý, v kategorii pak sedmý.

Desítku si odběhl také Tomáš Müller. Ve výborném čase 40:42 skončil na 25. místě mezi čtyřicátníky.

Olomouc

V Olomouci na Winter runu startovala naše další posila, několikanásobná mistryně ČR v plavání. Veronika Jínková.

Vybrala si před Rohálovskou desítkou start na trati 4 km a vedla si tam skvěle. Přes zledovatělý terén dokázala ve výborném čase vybojovat druhé místo mezi ženami.

Také se tam poprvé představil v našich barvách Roman Petrů. A vedl si také perfektně.

Na trati 8 km doběhl celkově 22 a v kategorii nad 40 let pak vybojoval třetí místo.

Modřice

Klasická nesmírně rychlá trať v Modřicích, kde ženské kategorie běžely pětku a muži pak desítku, opět přilákala tradiční sestavu z našeho klubu.

Nejdřív ovšem potvrdila svou fantastickou formu z poslední doby Stela Tomanová, když nedala soupeřkám ve starší přípravce dívek šanci a s přehledem vyhrála.

Parádní výkon předvedla také Denisa Machalová, na trati 5 km, kterou zvládla ve skvělém čase 21:52, doběhla pátá mezi juniorkami.

A neméně fantasticky si vedl Patrik Bejček. Mezi muži skončil absolutně dvacátý, v kategorii pak šestnáctý, ovšem v neskutečném čase na 10 km 34:34, čímž si překonal osobní rekord na této trati o 34 vteřin.

Jsem rád, že se nás zase objevilo na závodech trochu víc. Snad to tak bude pokračovat.

Je nás hodně vidět. A zato jsem moc rád.