V Moutnicích začala Orelská běžecká liga. Anička, Matěj a Anežka Halasovi vyhráli ve své kategorii a všichni ostatní stáli na stupních vítězů

V Moutnicích začala Orelská běžecká liga. Anička, Matěj a Anežka Halasovi vyhráli ve své kategorii a všichni ostatní stáli na stupních vítězů

v Moutnicích začala Orelská běžecká liga za krásného, téměř jarního počasí na rychlé a rovinaté trati.

Mezi nejmenšími chlapci překvapil Matěj Halas, který bez problémů suverénně a s velkým náskokem zvítězil.

Anežka Halasová měla zdatnější soupeřky, ale i ona si s nimi poradila a vyhrála.

Vojta Halas odběhl s mladšími žáky 800 m v dobrém čase pod 5 minut.

Anička Halasová se pomalu rozběhává, závod na 800m si celý odtáhla a ve finiši si pohlídala také první místo v čase 2:46,9. Rychlejší na této trati byly historicky jen reprezentantky Knotková (2001) a Filipová (2000).

Druhá doběhla po parádním výkonu Iveta Trojancová za 2:49,9.

Monika Trojancová pak doběhla ve sprintu na 200 metrů druhá.

Filip Křížek v Moutnicích na 800m si dobře rozvrhl tempo, ve výborném finiši vybojoval 3. místo.

V kategorii juniorek se představila Jana Soldánová a ve společném závodě se ženami doběhla po velmi dobrém výkonu druhá.

Brno

V pátek odpoledne ještě Anička Halasová na přeborech MS Brno v tunelu skočila do dálky 392cm a 800 (100m úseky s otočkou)zvládla za 3:02.

Iveta Trojancová v pátek v tunelu běžela 60m za 9,49 a na 800m byla těsně za Aničkou Halasovou druhá. V chůzi na 1 km došla též druhá.

Monika Trojancová v pátek skončila druhá v chůzi na 1 km za Stelou Tomanovou, která vyhrála.

Anežka Halasová absolvovala také závod v chůzi na 1 km.

Musím přiznat, že mládež z naší tréninkové skupiny mě mimořádně těší a dělá mi radost, jak jim to šlape. Zaslouží si mimořádnou pochvalu.¨