Tomáš Steiner zvítězil ve Slavkově, Irena Pospíšilová v Bořeticích a Lukáš Koudelka doběhl třetí v Hradčanech

Po závody nabitém uplynulém víkendu se celkem dalo počítat, že se nás moc na sportovních akcích neobjeví. Ale jako obvykle se pár nejodolnějších členů klubu na startovní čáru postavilo. A to v Hradčanech, kde pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje závodem Hradčanské vlnky a také v Bořeticích, kde zase měli dostaveníčko běžci, co absolvují Moravsko – Slovenský běžecký pohár.

Hradčany

Jen staré známé tváře se užily krásný trailový závod v Hradčanech. Trasa tedy stála za to. O tom není sporu. Ale zato se pořadatelům podařila neuvěřitelná akce. Nejen organizací, která klapala jako na drátku, ale také občerstvením, cenami a do toho jim vyšlo počasí. Mají velkou pochvalu.

A vedli jsme si tam náramně. Jak mezi mládeží, tak mezi dospělými.

Monika Trojancová vybojovala ve své kategorii druhé místo.

Filip Křížek doběhl po nemoci mezi mladšími žáky pátý.

Iveta Trojancová pak soupeřkám utekla o parník a vyhrála ve starších žákyních.

Nesmírně náročná trať dospělých svědčila Lukáši Koudelkovi. Po taktickém boji doběhl třetí absolutně a druhý v kategorii. Má teď výbornou formu.

Také Marie Hynštová je na tom velmi dobře. Svoji kategorii samozřejmě vyhrála a navíc absolutně skončila pátá.

A o velké překvapení se postarala Denisa Machalová. Nelekla se nejtěžšího závodu, co v životě zatím absolvovala a vyhrála mezi ženami do třiceti let. To byl šok.

Slavkov

Také ve Slavkově se v sobotu závodilo. Pro nás dospělé tam bylo příliš vysoké startovné, ale přesto na Běh Slavkovem někteří členové klubu zamířili.

Svůj návrat na závodní trasy potvrdil skvělým výkonem Tomáš Steiner, když celý závod s přehledem vyhrál v ustavujícím traťovém rekordu na 10 km časem 34:27.

Michal Hrabovský po tradičně bojovném výkonu doběhl třetí ve své kategorii.

Anežka Halasová běžela pěkně, snažila se, nakonec to bylo 5. místo na trati 650m.

Stela Tomanová vyhrála závod na 2km nejen mezi děvčaty, ale v krásném finiši porazila i nejlepšího kluka. A to běžely spojené kategorie ročníků 2004-2008 - a s přehledem porazila úplně všechny.

Anetka Taušová pak ve stejném závodě na 2km doběhla v kategorii devátá.

Kluci Provazníkovi taky makali. Rafael doběhl šestý v závodě na 1km.

Gabriel sedmý v závodě na 2km.

Petr Halas dal tuhle desítku za  40:17 a v kategorii bral stříbro, když po prvním volnějším kole postupně zrychloval.

Anička Halasová si poprvé zkusila desítku. Pro její kategorii ( 1998-2003)  tam zkrátka bylo vypsáno 10km. Byl to pro ni sice asi křest ohněm, ale zvládla to, běžela to celé sama za 58:41. A bylo z toho skvělé druhé místo.

Bořetice

Běh za Bořetickým burčákem už má svoji tradici, tak bylo jasné, že se tam od nás někdo objeví. Samozřejmě tam pravidelně obhajuje prvenství Irena Pospíšilová a ani letos nezaváhala. S poklidu si doběhla jako obvykle pro první místo.

Lucinka Pospíšilová tak zabojovala, kdy doběhla druhá ve své kategorii.

A neztratila se ani Lenka Pospíšilová, která skončila šestá.

Brno - Vokolo prýglu

Na startu obrovské akce stál letos opět Patrik Bejček. Celkově doběhl jak padesátý čtvrtý muž. V kategorii pak skončil na 32. místě.

Také tam startovala Alena Hénková. Mezi ženami celkově doběhla pětadvacátá a v kategorii pak dvacátá.

Pořád se někde závodí a my jsme stále při tom. Už se neříká „zřejmě dobrý oddíl,“ ale je spíš slyšet: „Sakra zase jsou tu Drnovice.“ A to mě těší.