Tomáš Steiner zvítězil v Olomouci, Lukáš Koudelka pak doběhl pátý v Radíkově

Tomáš Steiner zvítězil v Olomouci, Lukáš Koudelka pak doběhl pátý v Radíkově

Radíkovská patnáctka v Radíkově na Svatém Kopečku byla v podstatě jedinou možností, jak se kde trochu proběhnout před Rohálovskou desítkou, která je na pořadu příští týden. Je sice pravda, že se dole v Olomouci běžel Winter Run, ale to zase díky výši startovného není pro nás nijak noc přitažlivé.

Olomouc

I přes zmiňovanou výši startovného nakonec vyrazil Tomáš Steiner do Olomouce na ten Winter Run, aby si na silnici v parku ve Smetanových sadech otestoval formu. A je na tom skvěle. S přehledem zvítězil, když v tréninkovém tempu 3:30 na km doběhl první s velkým náskokem před ostatními běžci. Nepíšu záměrně soupeři.

Startoval tam také Roman Petrů a vedl si také výborně. V kategorii mužů nad 40 let doběhl pátý a celkově pak dvacátý první.

Radíkov

Jen dva borci z AK Drnovice stáli na startu. Lukáš Koudelka a Marie Hynštová. Je pravda, že na tom terénu, co je v současné době na Svatém Kopečku, to nebylo moc o běhání, ale spíš o přežití ve zdraví. Tak složité podmínky, kdy se led střídal s blátem, pod kterým led nebyl vidět a se silnicí, takže byl problém se správně obout, jsme tam snad nezažili.

O to víc vyniká výkon Lukáš Koudelky, který i tak posunul svůj osobní rekord na této trati o 2:35 a ve velmi dobré konkurenci doběhl absolutně na pátém místě.

Marie Hynštová závod odklusala velmi opatrně a s rozumem. Snad právě proto doběhla v kategorii nad 50 let až druhá.

V průběhu závodu dospělých startovala také mládež a na start přijely též děti Petra Halase.

Anička Halasová s přehledem zvítězila mezi dívkami.

A ve čtvrtek startovala ještě v hale v Ostravě, kde zaběhla 1500m za 5:52,81.

Matěj Halas si pak závod tradičně užil i s doprovodem tatínka.

A Vojta Halas zase drze utekl v průběhu prvního kola mamince a běžel si klidně závod sám.

Jsem rád, že se pořád najdou borci, co závodí i přes nepříznivé podmínky a náročné terény. Zaslouží si mimořádnou pochvalu.