Tomáš Steiner čtvrtý celkově, Milan Marek a Marie Hynštová první a Simona Grulichová druhá v kategoriích v Grymově, Petr Fochler druhý v Praze

Tomáš Steiner čtvrtý celkově, Milan Marek a Marie Hynštová první a Simona Grulichová druhá v kategoriích v Grymově, Petr Fochler druhý v Praze

Zase tolik jiných možností kam vyrazit na závody a kvalitně si odtrénovat v sobotu nebylo, takže Grymovská desítka byla jasná volba. Navíc je to cejchovaná trať, která je nesmírně rychlá, pokud tedy nefučí vítr, protože 4 okruhy podél Bečvy jsou otevřené a vítr si tam občas pořádně zadovádí. Ale vesměs se zde běhá rychle a je to možnost otestovat si koncem února, jak na to jste. Bohužel dnes to nebyl ten případ. Fučel nepříjemný ledový vichr, který ze závodu udělal doslova martyrium. V letošní zimě jsem dosud nikde tak nepromrzl jako teď v poledne v Grymově.

Grymov

Tomáš Steiner v dlouhé zimní přípravě vyrazil na závody poprvé a je vidět, že má naběhané. I v těchto nepříjemných podmínkách zaběhl velmi dobrý čas a do cíle se dostal celkově jako čtvrtý. V kategorii pak obsadil třetí místo.

Lukáš Koudelka opět potvrdil vzestup formy, když zvládl běžet rychleji jako minulý týden v Prusinovicích. Stačilo to tentokrát na deváté místo celkově a osmé v kategorii.

Milan Marek je ve skvělé formě. S přehledem ve výborném čase zvítězil mezi šedesátníky. A protože musel odjet dřív, vychutnal jsem si v jeho zastoupení, jaké je to být zase na stupních a to zrovna nejvýš.

Martin Skřivánek po operaci kolena jde neuvěřitelně nahoru. 40 minutová hranice odolala jen o dvacet vteřin. A stačilo to na desáté místo v kategorii nad 40 let.

Petr Halas také běžel velmi slušně. V nabité kategorii čtyřicátníků skončil na 16. místě.

Simona Grulichová si odskočila z práce na závod a šlo jí to výborně. Ve své kategorii skončila druhá.

Marie Hynštová se tentokrát trápila, ale i podprůměrný čas jí stačil na vítězství mezi ženami nad padesát let.

Anička Halasová si vyzkoušela 5km, tato trasa se běžela v rámci hlavního závodu na 10 km a dala pětku skvěle. Za 23:14 doběhla druhá.

Na této trati zvítězila totiž fantasticky běžící Stela Tomanová, když 5 km zvládla naprosto lehce za 21:54.

Praha

Petr Fochler také vyrazil závodit a vydal se na svůj oblíbený závod do vrchu na Běh na Čerčanský chlum. V hodně náročných podmínkách doběhl druhý za Petrem Pechkem a ověřil si, že je na tom dobře před jarními canicrosovými závody.