Tomáš Steiner a Simona Grulichová první v Olomouci, Pavlína Poláčková pak ve Slavkově a Tomáš Bohuslav třetí ve Vískách

Tomáš Steiner a Simona Grulichová první v Olomouci, Pavlína Poláčková pak ve Slavkově a Tomáš Bohuslav třetí ve Vískách

Vísecká desítka byla první variantou pro nás, nejen proto, že tam pokračuje Orelská běžecká liga, ale hlavně kvůli perfektní akci a pohostinnosti zdejších pořadatelů.

Prostě tam, kde se nám líbí, jezdíme rádi. Ale možností závodit bylo víc.

Vísky

Opět trochu skromná sestava borců z AK Drnovice vyrazila na překrásný závod v lesích do Vísek u Letovic.

Z dospělých borců se na start postavili Tomáš Bohuslav, Lukáš Koudelka a Marie Hynštová.

A vedli si skvěle. Tomáš Bohuslav konečně předvedl rozumný závodní běh a s přehledem doběhl na třetím místě absolutně a samozřejmě zvítězil mezi juniory.

Lukáš Koudelka se také předvedl ve výborném světle. Celkově skončil čtvrtý kousek za Tomášem a v kategorii pak obsadil třetí místo.

Marie Hynštová se po výpadku zaviněném zraněním pomalu rozběhává a její volnější výkon i tak stačil na vítězství v kategorii.

Olomouc

Na běh kolem Moravy se do Olomouce vypravili Tomáš Steiner a Simona Grulichová.

Tomášovi závod skvěle sedl. Od startu si udával svižné tempo a s velkým přehledem a náskokem zvítězil.

Stejně tak si vedla Simona Grulichová. Po velmi dobrém výkonu trochu překvapivě zvítězila mezi ženami.

Slavkov

Austerlitzmann je známý triatlon ve Slavkově, kam si zajela Pavlína Poláčková.

Má letos zase výbornou formu. Soupeřkám nedala šanci a s obrovským náskokem vyhrála.

Brno

Ve středu 28. 8. 2019 uspořádali atleti AK Olymp Brno na počest svého zakladatele a legendy nejen brněnské atletiky Josefa Sečkáře první ročník mezinárodního atletického mítinku, nesoucí jeho jméno. Memoriál spojil v duchu myšlenky Josefa Sečkáře na atletickém stadionu CESA VUT Brno Pod Palackého vrchem jak žákovské tak i vrcholové atlety s hendikepovaným sportovci z SK Kociánka pod záštitou Nadace Emil. Mítinku se za horkého letního počasí s proměnlivým větrem zúčastnilo 66 mužů z pěti kontinentů a 63 žen ze čtyř kontinentů. V rámci mítinku byl splněn díky koulaři Gill Jackovi z Nového Zélandu jeden olympijský limit a 1x byl překonán rekord města Brna.

Tohoto mítinku se zúčastnila také Anička Halasová, když si zajela otestovat rychlost na trati 400m.

A test to byl úspěšný, protože si zaběhla si osobní rekord časem 67,38.

Kněžice

V pátečním podvečeru pokračovala orelské běžecká liga závodem v Kněžicích. A to jubilejní 15. ročník Běh alejemi Kněžic.

Zde jsou krosové tratě pro mladší účastníky nejen dlouhé, ale opravdu náročné.

Matěj Halas doběhl na trati 450m mezi nejmladšími kluky 5., z orlů 2.

Vojta Halas pak zvládl stejnou trať s úsměvem jako vždy.

Anežka Halasová si závěrečným finišem v našlapané konkurenci na trati 900m doběhla pro 5. místo celkově, z orlů 2., ve svém ročníku 2.

Anička Halasová pak již běžela trať 5,5km s těžkými a táhlými stoupáními. Trošku překopnutý začátek jí asi odebral nějaké síly do závěrečného finiše, ale i tak pěkné 2. místo mezi dorostenkami v čase pod 30min a vítězství mezi orly.

Jana Halasová pak absolvovala lidový běh na 5,5km.

Pořád to není tak skvělé s naší účastí na závodech, jak bych si představoval, ale snad se to s příchodem školního roku přece jen zlepší.