Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová opět první ve Vyškově na dvanáctce, Pavlína Poláčková ovládla kvadriatlon v Zábřehu

Další závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour a Vyškovské běžecké tour mládeže proběhl ve Vyškově a byl jím 29. ročník Vyškovské dvanáctky.

Tak se opět podíváme, jak se komu dařilo.

Praha

Petr Fochler se opět po delší odmlce představil na závodech ze seriálu běhu do kopců v Praze a okolí. V týdnu na krátkém spritovém závodě v délce 2,75 km, převýšení 250metrů, z Kazína na Cukrák doběhl sedmý celkově a šestý v kategorii.

A dnes v sobotu pak běžel z Libeře na Radlík, trať dlouhou 2,5 km a převýšení 170 metrů, kde skončil celkově druhý a v kategorii zvítězil.

V seriálu je na tom průběžně pořád velmi dobře.

Říčky

Na svém oblíbeném a nesmírně náročném Řičkovském triatlonu v Orlických horách celý závod bojovala Dana Hyláková se soupeřkou o 17 let mladší, se kterou nakonec prohrála ve strhujícím souboji o pár vteřin a obsadila tak druhé místo absolutně mezi ženami.

Zábřeh na Moravě

V poměrně drsném Welzlově kvadriatlonu v Zábřehu na Moravě zvítězila absolutně mezi ženami Pavlína Poláčková, když po běhu plavali, pak jeli na kolečkových bruslích a potom na kole, na kterém se vybourala a dvakrát zabloudila. Přesto stihla ještě s půlminutovým náskokem vyhrát.

Vyškov

Vzhledem k tomu, že na stadionu proběhly také závody mládeže, podíváme se nejdřív na jejich výsledky a potom zhodnotíme výkony dospělých.

Tak tedy nejdřív mládež

První stála na startu Anežka Halasová a v závěrečném finiši si vybojovala třetí místo.

Potom se rozběhl Rafael Provazník a bylo z toho v dramatickém finiši, který nerozhodla ani kamera v cíli, dělené druhé místo.

Dlouhý a drtivý finiš pak předvedla Monika Trojancová. S přehledem zvítězila ve své kategorii.

Matyáš Čapek závod odklusal a doběhl na pátém místě.

Gabriel Provazník vybojoval třetí místo v mladších žácích.

Sabina Havlíčková v davu dívek bojovala, seč jí síly stačily a skončila sedmá.

Matěj Halas zaspal na startu a to už se těžko něco dohání, doběhl dvanáctý.

Lenka A Lucie Pospíšilovy nestihla svůj start, tak si zaběhly s tatínkem lidový běh.

A lidový běh mezi ženami vyhrála Markéta Havlíčková.

Lidový běh také absolvovali Petr, Vojta a Jana Halasovi.

A nyní se vrhneme na dospělé borce

S přehledem a s obrovským náskokem zvítězil absolutně Tomáš Steiner.

Do odbočky na svoji trať mu dobře sekundoval Tomáš Bohuslav, který v juniorech taktéž s velkým náskokem vyhrál.

Pátý celkově skončil Lukáš Koudelka, u kterého to pořád není ono.

Irena Pospíšilová vyhrála zrychleným závěrem mezi ženami.

Nina Bartoňková pak ovládla nejmladší kategorii žen a celkově skončila pátá.

Skvěle běžel Martin Skřivánek. A ž do závěru vedl kategorii mužů nad 40 let, ale nakonec první místo neudržel a skončil druhý.

V této kategorii si výborně vedl také Richard Strnad. I bez tréninku doběhl pátý.

A Tomáš Müller potom vybojoval též mezi čtyřicátníky deváté místo.

Jaroslav Trávníček také začíná chytat formu. Mezi padesátníky doběhl čtvrtý.