Tomáš Bohuslav první a Marie Hynštová druhá v kategoriích na Hostýně, Pavlína Poláčková zvítězila v Opavě

Tomáš Bohuslav první a Marie Hynštová druhá v kategoriích na Hostýně, Pavlína Poláčková zvítězila v Opavě

Velmi oblíbený závod do vrchu je pro hodně členů AK Drnovice Běh na Svatý Hostýn v Bystřici pod Hostýnem. Není to klasická drsňárna jako některé horské běhy a snad také proto je tam mnohem víc běžců na startu než na dalších závodech v běhu do vrchu. Přesto se na trati dlouhé 5 km také pořádně prohnete. Cíl je na vrcholu Hostýnu u rozhledny v nadmořské výšce 735 metrů. Běžce čekala tedy trať dlouhá 5 km s převýšením 422 metrů z počátku po silnici a pak po lesních cestách v nádherném prostředí Hostýnských vrchů. Navíc je nahoře tradiční velká pouť, tak je i tam co obdivovat.

Bystřice pod Hostýnem

Tentokrát byl zájem našich členů absolvovat tento závod přece jen větší než na posledních akcích, tak se nás tam objevilo trochu víc.

Tomáš Bohuslav vyrazil na takový závod poprvé v životě a samozřejmě zaplatil za neznalost nováčkovskou daň. Přes značně překopnutý začátek přesto bojoval až do cíle a na vrcholu Hostýna se objevil jako první junior.

Lukáš Koudelka opět rozběhl závod s rozvahou jako v poslední době všechny akce a celkem rozumně si rozvrhl síly. Zaběhl rychleji než loni a v nejmladší kategorii mužů skončil dvanáctý.

Martin Skřivánek se dává dohromady po náročném Jesenickém maratónu, ale přesto běžel velmi dobře a v nabité kategorii čtyřicátníků doběhl také dvanáctý.

Jiří Bubeník se pořádně tratí protrápil, ale též bojoval jako lev. A v kategorii mužů nad 50 let skončil devátý.

Marie Hynštová po víc jak měsíčním výpadku přijela zkusit, jak to s ní vypadá a nakonec z toho bylo velmi dobré druhé místo v nejstarší kategorii žen.

Břeclav

V rámci soutěží na dráze si zajel Tomáš Steiner otestovat výkonnost na trati 5000m do Břeclavi, kde se konala 1. Atletická liga. Skončil pátý v čase 17:21,24 a rozhodně nebyl spokojený.

Opava

Pavlína Poláčková vyrazila na X TERU do Opavy, kde si na tratích 1,2 km plavání, 28 km kolo v terénu a 8 km běhu s přehledem díky závěrečnému běhu pohlídala vítězství v dalším závodu Českého poháru v tomto dynamicky se rozvíjejícím sportu.

Snad se naše účast na závodech s příchodem školního roku zvýší, čekají nás nádherné závody, byla by škoda se jich nezúčastnit v co největším počtu. Ať je nás stále hodně vidět. Jako v posledních letech. To je mé velké přání.