Šokující vítězství Tomáš Bohuslava ve Spešově, Lukáš Koudelka tam doběhl třetí, Irena Pospíšilová kralovala v Napajedlech

Šokující vítězství Tomáše Bohuslava ve Spešově, Lukáš Koudelka tam doběhl třetí, Irena Pospíšilová kralovala v Napajedlech

Tentokrát jsme měli víkend poněkud rozstrkaný do všech stran. Ale to nevadí, hlavně, že se nám všude dařilo. Ve Spešově pokračovala Okresní blanenská liga a v Napajedlech zase Agrofertrun.

Slavkov

V úterý 4.6. se konalo druhé kolo krajského přeboru družstev přípravek. Zúčastnili se ho Monika Trojancová a Matyáš Čapek. Monika si zaběhla osobní rekord v běhu na 300 metrů časem 51,62s a drtivým finišem napomohla k vítězství vyškovské štafety.  Matyáš si udělal osobní rekordy hned tři: 60 metrů časem 9,00 s, dálka výkonem 425 cm a hod kriketovým míčkem výkon 42,71 metrů.

Brno

Patrik Bejček absolvoval ve středu další závod Triexpertcupu. Celkově doběhl 36 a 22 v kategorii.

Kouty nad Desnou a Ostrava

V dalším závodě Chlapáckých běhů se tentokrát moc nedařilo Zuzaně Hubáčkové. Koutecká vertikála ve SKI areálu Kouty je závod v délce 2500 metrů s převýšením 550 metrů a to opravdu není trať pro ni. Přesto doběhla na šestém místě mezi nejmladšími ženami.

V sobotu pak Zuzana v Ostravě na RUNTOUR doběhla v příšerném vedru na trati 10 km mezi nejmladšími ženami na pátém místě.

Holešov

V pátek večer se rozjela do Holešova na Zámeckou pětku Simona Grulichová. A běžela výborně. V kategorii žen nad 40 let bezpečně zvítězila.

Spešov

Fantastický výkon předvedl při svém druhém závodě v našich barvách Tomáš Bohuslav.

Brzy po startu utekl všem borcům a již na prémii na vrcholku Jedle si s velkým náskokem doběhl pro prémii, kterou byl radiátor v hodnotě 5000,- Kč. Pak pokračoval v nasazeném tempu a s přehledem si doběhl pro překvapivé vítězství v celém závodě.

Také Lukáš Koudelka odvedl skvělou práci. Při seběhu z kopce se dotáhl na druhého Tomáše Večeřu, který mu pak v závěru utekl, ale i tak si zaslouženě došel pro třetí místo celkově a druhé pak v kategorii.

Napajedla

Na Agrofertrunu se proběhla také naše mládež.

Monika Trojancová na trati 600 metrů doběhla třetí.

Filip Křížek pak na kilometru skončil sedmý.

Iveta Trojancová jen absolvovala lidový běh před zítřejšími závody na dráze a doběhla do cíle jako první žena v pořadí.

A Irena Pospíšilová je ve skvělé formě. S přehledem a s obrovským náskokem tam ovládla závod žen.

Soupeřky na ni neměly. Je na tom letos mimořádně dobře.

Boleradice

V Běhu do lesa startovala v hlavním závodě na 6 km také Stela Tomanová. Mezi ženami do 40 let skončila na skvělém třetím místě.

Olomouc

Anička Halasová si zajela do Olomouce zkusit trať 1500 metrů. Výsledný čas 5:42, 87 je jejím letošním maximem a zároveň dorosteneckých rekordem oddílu.

Jak jsem napsal v úvodu. Dařilo se nám vcelku všude, tak není proč se tím nepochlubit.

Snad nám to vydrží i v dalších závodech sezóny.