Skvělí Tomáš Steiner a Zuzana Hubáčková druzí v Července. Petr a Alena Hénkovi první v Bukovince

Skvělí Tomáš Steiner a Zuzana Hubáčková druzí v Července. Petr a Alena Hénkovi první v Bukovince

Venku snad ani nebyl nikde žádný jiný závod než Zimní běh Červenkou. Proto se dalo čekat, že mnoho členů AK Drnovice nikde startovat nebude. Už je to pravidlem a bohužel je nás čím dál míň. Věřím, že se to s příchodem jara zlepší, ale jak se tak dívám, budeme muset angažovat nějaké dobré běžce i běžkyně, kteří startují na závodech hlava nehlava, aby nás zase bylo víc vidět. Nakonec se nás tam sešlo i s novou posilou klubu Zuzanou Hubáčkovou sedm. Ovšem já běžet už nemohl.

Ostrava

Ovšem ještě v pátek startovala Anička Halasová na mistrovství Moravy a Slezska v hale v Ostravě.

Na trati 800 metrů zaběhla čas 2:40,28, do dálky skočila 425 cm a 300 m zvládla za 48,81, to jsou všechno letošní nejlepší osobní výkony.

Filip Křížek si tam na trati 150 metrů zaběhl osobní rekord časem 23,28.

Přestože již Honza Koutný nechce dál běhat, tak se nechal přemluvit a vyrazil také zkusit, jaké to je závodit bez tréninku. Dokázal v kategorii mladších žáků i tak zvítězit na trati 1500 metrů časem 4:48,21.

Červenka

Nevěděli jsme, co čekat od trati, kterou nikdo z nás neznal. Přece jen na podzimním běhu nikdo nebyl a tím pádem je tento závod pro nás absolutně nový. Ale v davu běžců, který se tam sešel, jsme se rozhodně neztratili.

První závod po dlouhé době absolvoval Tomáš Steiner. Doběhl v tréninkovém tempu druhý absolutně a první pak v kategorii.

Lukáš Koudelka si jel po nemoci odtrénovat a zvládl to také výborně. Sedmý celkově a pátý v kategorii.

Po delší době se na závodní trati objevil také Tomáš Müller a je vidět, že běhat nezapomněl. Mezi čtyřicátníky, což je nesmírně nabitá kategorie, doběhl patnáctý.

Fantasticky se uvedla nová posila AK Drnovice Zuzana Hubáčková. Po soustředěném a bojovném výkonu nakonec skončila na parádním druhém místě mezi ženami.

Marie Hynštová si v klidu zatrénovala. Svoji kategorii bezpečně vyhrála a celkově doběhla dokonce čtvrtá mezi všemi ženami.

A v kategorii příchozích žen neskutečně zaválela Denisa Machalová, Samozřejmě zvítězila, to se čekalo, ale ten výkon a čas na 3,6 km dlouhé trati byl fantastický.

Bukovinka

Bukoběh neboli Hromniční běh okrajem Rakoveckého lesa v Bukovince je místní tradiční závod pořádaný již osm let.

Formu si se přijeli otestovat Alena a Petr Hénkovi. A oba s přehledem zvítězili.

Díky moc všem, co nesou svoji kůži na trh a drží tak prapor AK Drnovice nad vodou.