Skvělá Irena Pospíšilová vybojovala třetí místo v Prusinovicích

Kam jinam vyrazit než na běžecký svátek do Prusinovic. Rohálovská desítka je magnet, co již roky přitahuje všechny běžce. Ani my tam nikdy nechybíme.

Ovšem letos měli Orlové závody také v Kuřimi, tak se mládež, co s námi trénuje, rozjela pro body do Orelské ligy právě tam.

Prusinovice

Na startu se nás objevilo opravdu dost. Z toho mám radost a také jsme předvedli velmi dobré výkony. Z toho mám ještě větší radost. A také z našich nových členů. Jsou to aktivní závodníci, kteří mají zájem se v našich barvách předvést. Ne jako řada velmi pasivních členů AK Drnovice. Samozřejmě plné absolutorium mají ti, co pracují pro klub jinak, než že závodí. Těm patří ještě větší dík. Ale bohužel jsou u nás tací, u kterých nechápu, proč k nám vstoupili. Ale dost už naříkání. Jdeme k výsledkům.

V první řadě musím podotknout, že to dnes byl v ledovém vichru a mrazu doslava boj o život. Všechny musím mimořádně pochválit za to, jak závod zvládli a přežili.

Fantasticky běžela Irena Pospíšilová. V nesmírně náročných podmínkách dokázala vybojovat časem 40:06 třetí místo absolutně mezi ženami a svoji kategorii navíc i vyhrála.

Parádní výkon předvedla také Lenka Hrabovská. Vyhlašovalo se osm nejlepších žen a ona jen o pár metrů skončila časem 43:19 devátá a v kategorii pak pátá.

Velmi odvážně závod rozběhla Veronika Jínková. A taky si ho pak do cíle pořádně protrpěla. Přesto skončila v kategorii osmá časem 45:34 osmá. Pořád se učí. Ale bude to fantastická běžkyně.

Marie Hynštová měla dodatečně vyhlášenou svoji kategorii nad šedesát let a s přehledem v ní časem 47:19 zvítězila.

Také Zuzana Hubáčková na pro ni hodně těžké trati bojovala, jak to šlo. V nejmladší kategorii žen skončila časem 48:00 dvanáctá.

Parádní výkon po delší době předvedl Lukáš Koudelka. Správně si rozvrhl síly a postupně posbíral řadu běžců před sebou a časem 37:49 doběhl na třicátém místě v nejmladší kategorii a celkově pak 35, což je jeho nejlepší umístění na tomto závodě.

A fantastické představení předvedl také bývalý skvělý sprinter Petr Hrabovský.

I v těchto hrozných podmínkách si časem 37:54 vytvořil nový osobní rekord na 10 km.

Cílem proběhl jak 32 v kategorii a celkově pak třicátý sedmý. Na rovině a bez větru to bude v jeho podání sakra fofr.

Také Roman Petrů zabojoval. Sice začátek překopl, dav ho strhl sebou, ale i tak doběhl do cíle na 32. místě mezi čtyřicátníky časem 42:50.

Tomáš Müller zvládl i přes zranění v závodě doběhnout také velmi slušným časem 45:13 v kategorii nad 40 let padesátý.

Kuřim

Závod započítávaný do Orelské běžecké ligy a zároveň do Kuřimské běžecké ligy je magnetem, který také přitahuje řadu běžců a hlavně pak i mládež.

Dětské kategorie běhaly v lesoparku, na zmrzlém sněhu, při mrazivém počasí, takže to spíš byl boj o to, ve zdraví doběhnout. Což se podařilo.

Matěj Halas v nejmladších klucích vybojoval 4. místo.

Stejnou trať absolvoval také Vojta Halas.

V přípravce na 500m suverénně zvítězila Stela Tomanová.

Ve starších žákyních si Anička Halasová na 1500m trati v prvním kole vybojovala třetí místo a první mezi Orly a to si v poklidu pohlídala až do cíle.

Na hlavní závod se ukázalo sluníčko a trať byla místy blátivá, ale i nebezpečné zledovatělé úseky. Petr Halas doběhl v kategorii třináctý jen 3 sekundy za osobákem na této trati.

Startovala tam také Sabinka Havlíčková a svoji kategorii s přehledem vyhrála.

Také Markéta Havlíčková si vedla výborně. V lidovém běhu skončila druhá.

Praha

Petr Fochler si před plánovaným startem na Kbelské desítce zkusil tréninkově závod do vrchu Běh na Čerčanský chlum. V nesmírně nabitém závodě kvalitními vrchaři doběhl na výborném osmém místě, sedmý skončil v kategorii, a je vidět, že se dostává opět do parádní formy.

Musím dnes jenom chválit. Tedy ty, co závodí za každých podmínek. Nebojíme se jít s kůží na trh i mezi elitu a přesto se ani tam neztratíme. To mě moc těší.