Skvělá Irena Pospíšilová, šokující Vendula Polachová a výborné Lenka Hrabovská s Ninou Bartoňkovou v Šaraticích

Skvělá Irena Pospíšilová, šokující Vendula Polachová a výborné Lenka Hrabovská s Ninou Bartoňkovou v Šaraticích

V neděli pokračoval Moravsko-Slovenský běžecký pohár a zároveň proběhl také druhý závod započítávaný do Cyrilo-Metodějského maratónu v Šaraticích zdejším tradičním Během kolem Mohyly míru. A i zde jsme měli své zástupce.

Šaratice

Nejdříve startovaly děti. Výborně si vedl Michal Hrabovský, který vybojoval mezi nejmladšími kluky třetí místo.

Také Monika Trojancová si vedla skvěle. Cílem proběhla jako druhá mezi nejmladšími žákyněmi.

K lidovému běhu pak nastoupily Lenka a Lucie Pospíšilovy společně s tatínkem, protože prý dětské závody jsou jim krátké.

A i Michal Hrabovský si nenechal ujít start v lidovém běhu společně s rodiči.

Ovšem mezi dospělými závodníky se nám též vedlo výborně

Plné absolutorium zaslouží v příšerném vedru, které panovalo na otevřené trati, všichni naši borci, protože to fakt byl boj o život.

Skvělý výkon podala opět Irena Pospíšilová, která si s přehledem pohlídala absolutní prvenství mezi ženami.

Ale mimořádný zážitek a hlavně pak šok pro nás všechny předvedla nová posila AK Drnovice Vendula Polachová. Při svém prvním startu na takovém závodě si vedla nesmírně nebojácně, v závěru 13,2 km dlouhé a náročné trati ještě zrychlila, a ač věkem ještě juniorka, doběhla v nabité konkurenci nejlepších žen na střední Moravě absolutně čtvrtá a v kategorii nejmladších žen pak skončila druhá.

Výborný výkon předvedla také Lenka Hrabovská. Na pro ni velmi těžké trase se porvala s časem i soupeřkami a doběhla celkově pátá, v kategorii pak vystoupila na třetí stupínek.

Smůlu na konkurenci měla tentokrát Nina Bartoňková. Přes velmi dobrý výkon na ni nakonec zbylo smolné čtvrté místo v kategorii a celkově pak doběhla sedmá.

Petr Hrabovský se též s tratí popasoval se ctí a po velmi slušném výkonu doběhl jedenáctý v nejmladší kategorii mužů.

Pořád se nám daří. A to je moc dobře. Sezóna je dlouhá a stále jsou vidět v každém závodě mezi nejlepšími borci z AK Drnovice.