Petr Hének vybojoval na Svatém Kopečku absolutně třetí místo

Jediný závod, který se v sobotu běžel, a je pro nás v dosahu, je Běh na Posluchov. Jezdíme tam už roky, je to takový otvírák závodů na Svatém Kopečku. Sešlo se nás tam z AK Drnovice zase na poslední dobu poměrně dost, tak jsem rád, že do závodění šlapeme pořád dál.

Mládež měla zase závody v hale v Ostravě, kde měly možnost se proběhnout i přípravky,

Tak máme dnes docela pestrou přehlídku výkonů.

Svatý Kopeček

Na poměrně dost náročné trati, ne profilem, ale díky sněhu a ledu, se zase rozhodovalo o tom, kdo si jaké vzal boty. Ale zažili jsme tu i horší podmínky.

Bohužel mi nějak zamrzl foťák a tak nemáme první část fotek, které jsem tam udělal.

Petr Hének ovšem i bez hřebíků zabojoval a po výborném výkonu doběhl absolutně třetí mezi muži a v kategorii druhý.

Lukáš Koudelka se na sněhu necítí moc dobře. Přesto se snažil, jak to šlo. Celkově skončil jedenáctý, v kategorii pak osmý.

Alena Hénková po dlouhé pauze předvádí opět výbornou formu. Dnes vybojovala mezi ženami čtvrté místo a v kategorii doběhla třetí.

Zuzana Hubáčková se na těžkém terénu také neztratila. Po bojovném výkonu skončila v kategorii na pátém místě.

Marie Hynštová si zase s přehledem pohlídala vítězství v nejstarší kategorii žen.

Denisa Machalová měla mezi juniorkami obrovskou konkurenci, přesto dokázala vydřít třetí místo v této nejmladší kategorii, která byla v Běhu na Posluchov vypsaná.

Ostrava

V hale v Ostravě bylo při závodech Kids Poruba opravdu živo. Tolik kategorií i možností startů, je jasné, že se děti o to pořádně popraly. A všichni Orlíci, co trénují s námi ve skupině, si řádně posunuli osobní rekordy.

Anička Halasová ve výšce dala 140, což je skvělý osobák.

60m př. zaběhla za 12,06, to je také osobní rekord a zároveň i rekord Orla Vyškov a do dálky skočila 429 cm, to je její nejlepší osobní halový výkon.

Iveta Trojancová excelovala na 60 metrů. Časem 8,99 si zaběhla osobní rekord a také vytvořila rekord Orla Vyškov v této kategorii. Pak zvládla ještě 800 metrů za výborných 2:41,32 a do dálky zase dala osobák výkonem 403 cm.

Fantasticky si vedla v přípravkách dívek Stela Tomanová. Na 60 metrů zaběhl v rozběhu 9,16, což ji posunulo do finále, kde trochu zaspala, ale i tak tam dala 9,32.

Na 600 metrů v novém osobáku doběhla časem 1:56,88 dokonce třetí absolutně.

A do dálky pak skočila 391 cm.

Monika Trojancová také samé osobáky. 60 metrů za výborných 10,15. 600 metrů zvládla za 2:12,71 i když přepálila začátek a z ročníku 2008 skončila dokonce čtvrtá.

Do dálky pak ještě skočila 288 cm.

Filip Křížek se také nenechal zahanbit a zvládl své starty v osobních rekordech.

60 metrů za 9,44, 800 metrů za 2:59,96 a do dálky skočil 345 cm.

A také se tam objevil Jan Koutný. Zvítězil v běhu na 800 metrů v mladších žácích v osobním rekordu časem 2:20,70.

Paprsek

Jaroslav Trávníček se zúčastnil závodu na lyžích 1000 lanových délek na Paprsku v Jeseníkách. Na trati 20 km skončil dvanáctý z 54 závodníků a v kategorii nad 50 let byl druhý z 22. závodníků.

Je vidět, že se s blížícím se příchodem jara začínáme opět objevovat na závodech víc a víc, tak snad se proberou co nejdřív i ostatní zimní spáči.