Petr Hének vstoupil do historie. Zvítězil ve slavné Hranické dvacítce

Opět jsme se rozdělili a podívali se do několika zajímavých lokalit, kde probíhaly tradiční běžecké závody. Je škoda, že se to tak vždycky sejde a pak některý víkend není nikde nic. Co se dá dělat. Tak si opět probereme, jak jsme si kde vedli.

Olomouc

Ještě v pátek startovala Zuzana Hubáčková na tradičním Běhu Výstavištěm Flora Olomouc, což je závod s obrovskou tradicí a samozřejmě patří tak od Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Na nepříjemné trati dokázala vybojovat absolutně čtvrté místo mezi ženami.

Hranice

Jeden z nejstarších a nejkrásnějších závodů na Moravě, to je Hranická dvacítka a Běh vítězství. Bohužel kvůli kalamitě v lesích se běželo po náhradní trati, ale i tak šlo o body do Velké ceny vytrvalců, proto jsme tam nemohli chybět. A vedlo se nám tam opravdu skvěle.

Petr Hének po fantastickém sólovém běhu zvítězil v jednom z nejstarších závodů na Moravě, Hranické dvacítce, a vstoupil tak mezi legendy tohoto závodu.

Alena Hénková si také vedla velmi dobře. Dokázala doběhnout absolutně na čtvrtém místě mezi ženami a v kategorii pak skončila druhá.

Marie Hynštová se pořád po prodělaných zdravotních potížích dává dohromady, tak 20km odklusala, jak to šlo a ve své kategorii také skončila druhá.

A parádně se předvedla ve svém prvním závodě na 10 km Denisa Machalová. Běžela s rozumem, dokázala přesnou desítku zaběhnout za 46:55 a mezi juniorkami též skončila druhá.

Mikulčice

Další z klasických starých závodů na Moravě. To je Velká Morava v Mikulčicích. Také zde šlo o body do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru a zároveň se zde zahajoval i tradiční Cyrilo-Metodějský maratón.

Ve skvělé formě se zde představila Irena Pospíšilová. Po souboji s Martinou Vévodovou skončila sice nakonec až druhá, ale první v kategorii nad 35 let, ovšem zaběhla na první jarní desítku neuvěřitelný čas 37:43.

Lukáš Koudelka šel zkusit, co mu dovolí bolavá achilovka. Moc to nešlo, tak časem 37:21 obsadil nakonec 22. místo absolutně a šestnáctý skončil v kategorii.

Petr Halas doběhl po velmi dobrém výkonu mezi čtyřicátníky čtrnáctý.

Silvie Divišová také předvedla parádní výkon a skončila čtvrtá v kategorii na 35 let ve skvělém čase.

A do cíle se dostala v poklusu i Jana Soldánová.

Startovaly tam i dcery Ireny Pospíšilové. Lucinka Pospíšilová doběhla druhá mezi nejmladšími dívkami a Lenička Pospíšilová pak ve starší kategorii dvanáctá z 22 dvou dívek na startu.

Anička Halasová startovala v kategorii juniorek a vybojovala v nabité konkurenci čtvrté místo.

A Vojta Halas si tam také s úspěchem zaběhl svůj závod.

Kroměříž

V Kroměříži si výborně vedla na trati půlmaratónu, který šla jako trénink vytrvalosti Veronika Jínková. Vybojovala druhé místo mezi ženami.

Obřany

No, a Obřanský kros, to je zase akce započítávaná do Orelské běžecké ligy. Ani tam jsme nemohli chybět.