Petr Fochler zvítězil v Praze a Zuzana Hubáčková v Prostějově. Vidět nás bylo také v Olešnici, Brně, Horce a ve Vyškově

Petr Fochler zvítězil v Praze a Zuzana Hubáčková v Prostějově. Vidět nás bylo také v Olešnici, Brně, Horce a ve Vyškově

Také zbývající závody o víkendu přinesly pro naše barvy řadu pozitivních výsledků, tak si probereme, jak komu ještě kde dařilo.

Praha

Na svůj oblíbený závod Běh pro paměť národa se rozjel podívat od obory Hvězda v Praze Petr Fochler. Po parádním výkonu s přehledem zvítězil na 5 km trati v obrovském davu startujících běžců.

V neděli pak zvítězil v dalším závodě ze seriálu běhů do vrchu v Praze. Listonošův krpál v délce 2,9 km a s převýšením 170 m ovládl z velkým náskokem 20 vteřin před druhým běžcem v pořadí.

Olešnice

Mladí členové z naší tréninkové skupiny zase zamířili na Orelské závody do Olešnice na memoriál profesora Leopolda Benáčka.

Matěj Halas dnes opravdu makal a vyběhl si parádní 4. místo.

Anežka Halasová ho napodobila, bojovala, co to šlo, nakonec taky trochu smolná brambora.

Vojta Halas do třetice přidal 4. místo mezi staršími žáky.

Anička Halasová si přijela 1km trať dorostenek jen vyklusat v rámci rozcvičení před odpoledními závody ve Vyškově. V prvním kole si udělala náskok a ten si pohlídala až do cíle.

Brno

Patrik Bejček absolvoval 5 km závod v Brně v rámci Night runu. Po velmi dobrém výkonu skončil osmý celkově a čtvrtý v kategorii M39.

Mezi ženami se na 10 km trati představila také Silvie Divišová a běžela velmi dobře. Celkově skončila šestá a v kategorii nad 40 let druhá.

Horka nad Moravou

V sobotu vyrazila Stela Tomanová na Kokina běh do Horky nad Moravou a s přehledem tam mezi dívkami zvítězila.

Vyškov

Ve Vyškově zahájili své soutěže atletická družstva a v barvách Orla Vyškov se představily Anička Halasová a Iveta Trojancová.

Anička Halasová začala výškou, s přehledem skočila 138cm, stačilo to na 10. místo a na rekord oddílu dorostenek.

Pak nastoupila na 400m překážek. Běžela to poprvé v životě a předvedla skvělý finiš, čas 79,19, který nakonec stačil na 6. místo celkově.

A na závěr běžela ještě druhý úsek ve štafetě.

Iveta Trojancová startovala na trati 800 m a zaběhla čas 2:41,16. A 100 m dala za 14:06.

Na závěr si také střihla štafetu 4x100m.

Prostějov

V Prostějově se běžel specifický závod 3 – 6 – 9 pro dospělé, k tomu nemám co dodat, ale startovaly tam i děti a někteří mladí členové naší tréninkové skupiny tam vyrazili.

Monika Trojancová na trati 500 m s přehledem zvítězila.

Rafael s Gabrielem Provazníkovi běželi ve společné kategorii a na trati 500 m.

Gabriel zafinišoval a vybojoval 2 místo.

Rafaelovi se podařilo doběhnout na 4 místě.

Na trať 3 km se postavily Stela Tomanová a Iveta Trojancová.

I v horku které panovalo, dokázaly závod slušně zaběhnout a obsadily Stela první místo a Iveta druhé místo v kategorii žen.

A v královské disciplíně v Prostějově v závodě na 3+6+9 km excelovala mezi ženami Zuzana Hubáčková.

I na dalších závodech o tomto víkendu se nám dařilo, tak musím všechny pochválit.