Petr Fochler šestý na MS, Lukáš Koudelka druhý v Hranicích

V sobotu se dalo vyrazit také na závody a tradiční tvrdé jádro AK Drnovice toho využilo a rozjeli se do Hranic na Moravě na Horský běh po úbočí Moravské brány a i přes tak hustou mlhu, že i ptáci chodili pěšky, to stálo za to.

Švédsko

Petr Fochler se svým evropským saňovým psem Cashem po dvoudenních závodech na Mistrovství světa v canisrossu ve Švédsku obsadil v nesmírně nabité konkurenci fantastické šesté místo. Druhý den dokázali dokonce vylepšit svůj čas na stejné trati o dvacet vteřin a šesté místo si tímto výkonem s přehledem pojistili.

Pro zajímavost jakým fofrem běželi, tak první den trať dlouhou 4,8 km v terénu zvládli časem 12,56,5 a druhý den pak zaběhli výkon 12:36,3. To je neuvěřitelné tempo. Jaká je zde konkurence, to dokumentuje čas vítězného Angličana Bena Robinsona, který měl po oba dva dny čas 11:27. Tak si přepočtěte průměr, jakým se tyto závody běží a vypadnou vám oči z důlků jako mně.

Šumperk

V seriálu chlapáckých běhů v okolí Šumperka vybojovala Zuzana Hubáčková druhé místo mezi ženami.

Hranice

Jen tři vytrvalí a nezdolní borci z AK Drnovice se rozjeli do Hranic, ale o to víc je bylo vidět.

Lukáš Koudelka po parádním výkonu doběhl na velmi náročné trati, která mu svědčila, na druhém místě absolutně.

Martin Skřivánek je v takovém terénu jako doma, bodejť by ne, když je z Nemojan, a celkově skončil čtvrtý, v kategorii pak druhý.

Marie Hynštová teď chodí na závody zatím jen klusat, ale i tak vyhrála mezi nejstaršími ženami.

Pořád se nám daří a je o nás stále víc a víc slyšet.