Petr Fochler s Cashem vyhráli mistrovství ČR v canicrossu

Petr Fochler s Cashem vyhráli mistrovství ČR v canicrossu

O tomto víkend se Petr Fochler s Cashem zúčastnili n prvního společného Mistrovství České republiky v canicrossu. Tentokrát se závod konal v Bělči nad Orlicí, kde už Petr několikrát startoval i se svým prvním závodním psem Pončou.

Trať tu měří poctivých 6,2 km a je v podstatě rovinatá bez jakéhokoliv kopce, dlouhé táhlé roviny a sem tam zatáčka, člověk si zkrátka nikde neodpočine a v tom je její záludnost.

S Cashem měli po krátké přípravě naběháno jen na 5 km, takže byl Petr zvědavý, jak se s tím pes popere a kde začne zvolňovat.

Starty byly hromadné po 4 závodnících. První den se jim start povedl, vystartovali z 1. místa a celý závod si ho už drželi. Asi na 5 km ve velmi ostrém tempu Petrovi celkem došlo a byl rád, že doběhl. Cash táhnul celou trať ukázkově a předvedl letos jednoznačně nejlepší výkon. Petr toho měl doopravdy dost, i tak z toho byl ale čas 17:43, což je jen o 3 vteřiny horší, než jeho nejlepší čas s Pončou na této trati.

Na druhé místo měli Petr s Cashem náskok 9 vteřin.
Druhý den byl zase hromadný start po 4 lidech a opět se jim povedl. Petr do toho chtěl kopnout a zjistit, jak dlouho to ve velmi ostrém tempu zvládne.

Náskok jim vydržel až do cíle a dokonce s rezervou na finiš, což bylo super.

Bylo i na čase vidět, že jim to běželo.  Byli skoro o 20s lepší než první den, zaběhli čas17:24, což je Petrův nejlepší čas na této trati. Druhému páru nadělili 45 vteřin a mohli s Cashem slavit titul Mistrů České republiky.

(Jen tak pro zajímavost jsem to propočítal a je to tempo 2:48/km, což je v terénu a na této trati neskutečný fofr).

A co na to Petr: „Musím říct, že jsem o takovém výsledku ani nesnil a hodně mě podržel Cash, který oba dva dny zvládnul na jedničku.“

Tak tedy opět další skvělý úspěch Petra Fochlera i s jeho novým parťákem evropským saňovým psem Cashem. Na to, že má pes něco přes rok a teprve pomalu může začít trénovat, je to paráda. Mají naběhnuto prosadit se časem opět i na světových soutěžích.