Petr Fochler s Cashem jsou vicemistři ČR v canicrossu

Petr Fochler s Cashem jsou vicemistři ČR v canicrossu

Mistrovství České republiky v canicrossu proběhlo o tomto víkendu v Abertamech. To je kousek od Božího Daru v Krušných horách.

Abertamy

První den bylo celkem teplo, ale navzdory sluníčku hodně foukalo a tak se to dalo vydržet.  Bohužel byl problém s tratí, protože Cash si zkracoval trať kolem kolíků, kterými byla vytyčená a Petr ho musel tahat zpátky a vždycky polevit v tempu. Nakonec zaběhli čas na trati dlouhé 4,6 km 12:51 a měli ztrátu 51s na první místo a náskok na třetího 1:10.

Druhý den bylo ještě tepleji, což moc psům nesedí. Tentokrát už ale oba znali dobře trať a tak Cash běžel parádně a zkracování trati už nebyl problém. I přes nepříznivé podmínky zlepšili čas na 12:45.

V cíli z toho tedy bylo 2. místo a titul Vicemistrů republiky s průměrným tempem 21,6 km/h, což je docela dobré na to, že trať byla po loukách a kopcích a tudíž ne úplně nejrychlejší.

Teď už jen správně vyladit formu na ME, které se koná ve Švédsku.